Dnes je utorok, 07.december 2021, meniny má: Ambróz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Jesenné BMD mali svetovú úroveň!

október 21, 2010 - 17:24
Bratislavské módne dni, ktoré sa v stredu skončili prehliadkou toho najlepšieho z domácej módnej tvorby, ani tento rok nesklamali. Nadchli nielen všetkých zúčastnených a divákov, ale aj čestných hostí podujatia.
Foto: 

Na Bratislavských módnych dňoch sa zúčastnila aj pani Jana Heilmaier, manželka 1. tajomníka pre administratívu veľvyslanectva SRN, ktorá sa na margo trojdňových módnych prehliadok vyjadrila, že vďaka účasti významných zahraničných návrhárov majú už nielen slovenský, ale aj celosvetový charakter. „Bratislava sa tak pomaly zaraďuje k metropolám, ktoré sú známe svojimi fashion weekmi,“ dodala Heilmaier na záver.

Na pôde Holiday Inn sa od 18. - 20.októbra stretli na jednom móle finalisti súťaže Nové tváre módnej scény, uznávaní zahraniční dizajnéri, ako aj špička slovenskej módnej tvorby.

V pondelok sa v rámci súťaže Nové tváre módnej scény pred odbornou porotou na čele s Júliou Sabovou (vedúca Katedry textilnej tvorby VŠMU) a Simonou Vachálkovou (scénická a kostýmová výtvarníčka), predstavili nádejní mladí módni dizajnéri, ktorí predviedli svoje kolekcie na tému - Bratislava. Absolútnou víťazkou sa stala 33-ročná Zlatica Hujbertová, ktorej kolekcia inšpirovaná svetom bezdomovcov nadchla porotu aj všetkých divákov. Cenu La Femme získali Katarína Halasová a Paulína Polonyová a cenu internetového hlasovania na portáli Ženský web vyhrala 37-ročná Jana Jurčenková. Okrem toho bola udelená aj cena Osis Cup za najlepší vlasový styling a diváci si mohli pozrieť vlasovú stylingovú show tímu Schwarzkopf Professional.

Ani tento rok na Bratislavských módnych dňoch nechýbali úspešní módni návrhári zo zahraničia. Utorkový večer patril Clarkovi Sabbatovi z USA a Thangovi de Hoo z Rakúska. Clark Sabbat pochádza  z New Yorku a počas svojej kariéry stážoval aj u Giorgia Armaniho. Jeho tvorbu obľubujú mnohé americké celebrity, dokonca priamo v jeho butiku nedávno nakupovala i speváčka Rihanna. Na BMD Clark Sabbat predviedol kolekciu, v ktorej dominovali klasické strihy, šedá, biela a jemné kvetinové vzory. Druhým zo zahraničných hostí bol rakúsky dizajnér Thang de Hoo, ktorý len pred mesiacom otváral viedenský fashion week. Thang de Hoo sa vo svojej tvorbe zameriava najmä na ženy, ktoré milujú spoločenské udalosti a reprezentatívne šaty, čo dokázal aj svojou kolekciou doplnenou o nádherné kožušiny, dovezené priamo zo Ženevy od Daniela Benjamina.

Posledný deň BMD vystriedala zahraničnú návrhársku elitu tá slovenská. Módny večer otvárala luxusná španielska značka Luisa Spagnoli a nej nasledovali renomovaní slovenskí módny návrhári:  Izabela Komjati, Róbert Bartolen, Odette Fedorová a na záver predviedla svoju kolekciu Veronika Hložníková.

Bratislavské módne dni už piaty krát úspešne organizuje agentúra Promotion a časopis La Femme. Tento krát nad nimi záštitu prevzal veľvyslanec Spojených štátov amerických – J.E. pán Theodor Sedgwick a rakúsky veľvyslanec – J.E. pán Markus Wuketich.

GALÉRIU fotografií z Bratislavských módnych dní, nájdete pod článkami:
18. október - Finalisti súťaže Nové tváre módnej scény
19. október - Zahraniční módni návrhári (Thang de Hoo a Clark Sabbat)
20. október - Slovenskí módni dizajnéri a značka Luisa Spagnoli

Autor: RED.
Foto: Tony Štefunko

- - Inzercia - -