Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Britský Červený kríž s bicyklami Land Rover

marec 11, 2012 - 10:08
Spoločnosť Land Rover UK sa postarala o to, aby Britský Červený kríž mal potrebné vybavenie pre viac lekárov prvej pomoci. Spoločnosť lekárom venovala ďalšie štyri „záchranárske bicykle“.
Foto: 

Dva z týchto úplne nových bicyklov budú slúžiť v Južnom Walese a budú vôbec prvé svojho druhu v tomto regióne. Celkový počet záchranárskych bicyklov darovaných spoločnosťou Land Rover UK sa tým zvýši na tridsať. Spoločnosť už v Spojenom kráľovstve venovala rovnaký počet motorových vozidiel, konkrétne modely Defender, Discovery a Freelander.
Bicykle spoločnosť Land Rover venovala v rámci svojej trojročnej globálnej iniciatívy Bližšie k ľuďom v ohrození na celom svete, odštartovanej v auguste 2010. Iniciatíva je zameraná na posilnenie akcieschopnosti Červeného kríža pri pomoci ľuďom v núdzi.

Dvojkolesový záchranár
Bicykle boli vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou 2x2 – výrobcom bicyklov značky Land Rover – a budú slúžiť v pároch a v tandeme s vozidlami Land Rover ako mobilná zdravotnícka jednotka. Každý záchranársky bicykel je vybavený defibrilátorom, veľkou lekárničkou a resuscitačnými prístrojmi, vďaka čomu môže lekár privolaný k nehode pohotovo a adekvátne zasiahnuť. Lekári prvej pomoci pracujúci pre Britský Červený kríž sa na bicykloch môžu efektívnejšie dopraviť na miesto incidentu cez husto zastavané mestské oblasti a rýchlejšie poskytnúť pomoc, od ktorej často závisí ľudský život. Od svojho zrodu sa záchranárske bicykle predstavili na niekoľkých významných podujatiach v Spojenom kráľovstve, ako je Great North Run alebo Essex Country Show, a dokonca boli nasadené v rámci miestnej záchrannej služby na dostihoch Land Rover Burghley Horse Trials. „Sme nesmierne hrdí, že Britskému Červenému krížu pomáhame vykonávať ich dôležitú prácu. Je absolútne fantastické, že počet záchranárskych bicyklov už dosiahol magické číslo 30. Záchranárske bicykle dokonale dopĺňajú 30 nami darovaných terénnych vozidiel a tvoria s nimi efektívne mobilné zdravotnícke jednotky, najmä v horšie prístupných oblastiach. Vďaka všetkým britským predajcom, ktorí finančne podporili tieto jednotky,“  hovorí Laura Schwab, marketingová riaditeľka spoločnosti Land Rover UK. Ako ďalej uviedol Richard Hankins, šéf sekcie Event First Aid Britského Červeného kríža: „S našimi tridsiatimi záchranárskymi bicyklami budeme teraz schopní zasahovať na viacerých podujatiach a poskytnúť tak pomoc väčšiemu počtu ľudí v núdzi. Pri nehode je dôležitá každá sekunda a schopnosť rýchlo prejsť ťažkým terénom. Predrať sa davom ľudí môže byť napríklad pri infarkte rozhodujúce.

Land Rover pomáha zachraňovať ľudské životy
Spolupráca medzi spoločnosťou Land Rover UK a Britským Červeným krížom je súčasťou veľkého globálneho partnerstva medzi spoločnosťou Land Rover a Medzinárodnou federáciou Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC), ktorá vznikla v auguste 2010. Spoločnosť Land Rover v rámci neho podporuje národné organizácie Červeného kríža v pätnástich krajinách, pričom každá krajina má vlastný prioritný program.
- Globálne humanitárne a ochranárske partnerstvá sú súčasťou programu Naša planéta (Our Planet) spoločnosti Land Rover.
- Prvá časť tejto novej iniciatívy zahŕňa financovanie tridsať život zachraňujúcich automatizovaných externých defibrilátorov (AED) spoločnosťou Land Rover v roku 2008, s cieľom zlepšiť vybavenosť vozidiel rýchlej zdravotnej služby v Spojenom kráľovstve. Defibrilátor je dôležitá súčasť vybavenia, možno ním zachrániť život pacientovi s infarktom myokardu. V dôsledku nesprávnej činnosti srdca utrpí infarkt myokardu približne 30 000 ľudí ročne. Elektrický šok vyvolaný defibrilátorom môže znova naštartovať normálny rytmus činnosti srdca.
- V roku 2011 spoločnosť v rámci programu Land Rover Experience poskytla 27 miest v kurzoch pre vodičov vozidiel rýchlej záchrannej služby. Išlo o školenie na jazdu v teréne za ťažkých poveternostných podmienok. Spoločnosť Land Rover navyše poskytla webové návody a materiály o jazde v teréne pre pracovníkov a dobrovoľníkov Britského Červeného kríža.

- V roku 2010 spoločnosť Land Rover darovala tridsať defibrilátorov do tridsiatich predtým darovaných vozidiel a zapožičala svoje vozidlá Britskému Červenému krížu počas náročného zimného obdobia, čím umožnila prístup k ohrozeným ľuďom v postihnutých oblastiach v celom Spojenom kráľovstve.
- V roku 2008 v rámci osláv 60. výročia značky Land Rover a 100. výročia udelenia Kráľovskej listiny Britskému Červenému krížu kráľom Edwardom VII. spoločnosť darovala šesťdesiat vozidiel charite. Polovica vozidiel bola použitá v rôznych projektoch na celom svete a druhá polovica bola distribuovaná na rôzne miesta v Spojenom kráľovstve.
- Globálna iniciatíva je súčasťou plnenia záväzku spoločnosti Land Rover voči Medzinárodnej federácii Červeného kríža a Červeného polmesiaca, ktorej spoločnosť od roku 2007 poskytla podporu v hodnote 4,5 milióna britských libier.
- Globálna iniciatíva je zameraná na dva rozsiahle komunitné programy Červeného kríža v Číne a Sierra Leone. Land Rover ďalej podporuje programy Červeného kríža a Červeného polmesiaca v Rakúsku, Austrálii, Belgicku, Brazílii, Kanade, Číne, vo Francúzsku, v Nemecku, Taliansku, Holandsku, Južnej Afrike, Španielsku, Švajčiarsku, Spojenom kráľovstve a USA.
- Začiatok spolupráce spoločnosti Land Rover s Medzinárodnou federáciou sa datuje do roku 1954, keď spoločnosť Land Rover dodala Britskému Červenému krížu vozidlo Series 1 s dlhým rázvorom kolies, ktoré slúžilo v Dubaji ako mobilná lekáreň.

- - Inzercia - -