Dnes je nedeľa, 26.september 2021, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Letná časť Bratislavských módnych dní očami Ivety Lederer

jún 23, 2016 - 10:55
Pred niekoľkými dňami sa na Hlavnom námestí v Bratislave stretli milovníci módy extravagancie a originality. No, a samozrejme si všetci prišli na svoje. Dlhé mólo a dômyselná videoprodukcia, len podčiarkli výnimočnosť podujatia. Dokonca aj akoby zázrakom prestalo pršať.
Foto: 
Vlado Anjel

Úvod prehliadky patril deťom. Predvádzaná kolekcia konfekcia bola jednoduchá, pre deti slušivá a iste dobre nositeľná.  Predviedlo sa niekoľko menej známych autorov, či kolekcií, študentiek VŠVU, ale dočkali sme sa aj renomovaných návrhárov. Osobne by som rada vyzdvihla práce študentiek Silvie Zrebnej a Petry Kovácsovej predovšetkým za kreativitu. Verím, že o nich ešte budeme počuť. 

ram_3772.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_3796.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Bol príjemný pohľad na elegantnú kvalitne prevedenú kolekciu bielych +1 čierny model od Michaely Luptakovej Kvalitne spracované a oku lahodiace boli aj modrotlače  netradične prevedené od Janky Gavalcovej.  J.W.Kocanivá si iste tiež našla v publiku svojich priaznivcov kolekciou spoloč. šiat doplnených folklornymi prvkami. Potlesk patril aj značke Adoree, ktorá pôvabne šatí moletky. 

ram_4053.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_3945.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako pohľadenie na mňa zapôsobil výstup, či skor elegantný a vkusný spôsob prezentácie luxusných kabeliek pod značkou Katie Q. Dve stálice na koniec. Ocenená autorka zrodená z BMD Anna Márie Kiss Kosa nás vždy niečím prekvapí. Kombinácia bielej žltej a čiernej je elegantná a autorku iste práca s nimi bavila, bolo to cítiť. Finále patrilo Veronike Hložníkovej a jej kreáciám. Ani neviem, čo by som k nej dodala, snaď: Veronika, všetky dámy chcú od Teba model, tak veľa síl. 

ram_3996.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_4104.jpg

Foto: 
Ramon Leško


Vďaka StarProduction a pani Rehákovej za profesionálne podujatie, kde sme aj po zotmení a ochladení vydržali sedieť až do konca a este sme dlho diskutovali o ďalšom podujatí BMD koncom septembra.  

IVETA LEDERER

- - Inzercia - -