Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

BOX – Tri písmená k dokonalej figúre: Pridáte sa k zástupu cvičiacich hviezd aj vy?

júl 07, 2016 - 11:07
Kam sa pozriete – box. Populárny šport prežíva od čias Rockyho Balboa opäť svoj veľký boom. Prečo ho všetci tak milujú? Vypotíte pri ňom hektolitre potu a každučký sval na tele dostane zabrať. A to vôbec nie je všetko.
Foto: 
archív


Adriana Lima, Gigi Hadid aj naša Michaela Kocianová a zástupy iných zvučných mien razia cestu ringom smerom k dokonalému telu. Prečo práve „chlapský“ box? Dynamická aktivita im zaručí postavičku ako lusk! Dlhú dobu sa známe ženy týrali nekonečným behom, jogou alebo pilatesom, dnes celý svet uteká do ringu. Aké sú najväčšie plusy boxu? „Dá sa ním dosiahnuť veľa, od zhodenia prebytočných kíl, až po celkové zlepšenie psychiky. Takisto si ním budujete vytrvalosť, odolnosť, odvodní sa vám telo a vyrysuje postava,“ vysvetľuje tréner Andrej Horný z Best Boxing Club Devínska. To znie celkom dobre, však, dámy? No nie je to zadarmo. „Pri boxe treba hlavne dodržiavať disciplínu a odhodlanie a pristupovať k nemu zodpovedne, pretože každý vynechaný tréning alebo nejaká úľava sa skôr či neskôr prejaví,“ hovorí Andrej Horný, ktorý už pripravil na víťazstvo nejedného zapáleného boxera.

Reštart pre celé telo

Už ste ako-tak pochopili, o čo pri boxe ide? Nie je to len o tom, že si ženy natiahnu obrie boxerské rukavice, zapletú trendy copíky á la Kim Kardashian a odcupitajú do ringu. Kdeže, je to o inom. Box je najmä o kondícii a hodinách venovaných prekonávaniu vlastných limitov. Keď totiž cítite, že už máte naozaj dosť, práve vtedy máte pridať a zabrať na maximum. K telu snov sa takmer vždy dopracujete len tŕnistou cestou, neexistujú skratky ani výnimky. Je tu éra, v ktorej ženy už nehladujú, ale radšej na sebe makajú, to je zaručená cesta. A práve box nikoho nešetrí. „Ženy pochopili, že box im robí naozaj dobre, nielen po fyzickej stránke. Tvaruje dokonalé ženské krivky, dodáva kopu sebavedomia a v neposlednom rade naučí aj sebaobranu,“ vyratúva Andrej Horný najväčšie benefity tvrdého športu. To sme hovorili o tele, ďalším plusom je aj odplavovanie toxínov, ktoré má za následok pružnejšiu pokožku a rozžiarenie pleti. A endorfíny, more endorfínov, ktoré vás celkom zaplavia po každej odmakanej hodine! Stále málo dôvodov, prečo skúsiť túto namáhavú, no veľmi účinnú aktivitu?

cdcfd.jpg

Boxujúca modelka Gigi Hadid
Boxujúca modelka Gigi Hadid
Foto: 
Instagram
Boxujúca modelka Gigi Hadid

„Sparťanské“ tréningy

Opäť hovoríme, nie je to jednoduché, robiť box je celkom slušný „zaberák“. Toľko kardia, koľko sa vám ujde počas jediného tréningu, sa len tak nevidí. „Je to poriadna makačka, pri ktorej sa vypotia litre potu. Na ďalší deň sa treba pripraviť na silnú svalovicu, no výsledok sa určite dostaví,“ tvrdí Horný z Best Boxing Club. Rozmenené na drobné, box by ste nemali flákať. Iba ak ho robíte poctivo a v kombinácii so zdravou stravou, dokážete zmeniť svoje telo vo vypracovaný „stroj“. Prečo práve stroj? Box je najťažší šport na svete, výsledky športovej stanice ESPN hovoria jasnou rečou. Pri porovnávaní šesťdesiatich športov sa kráľom stal práve box. Spája v sebe totiž všetko, čo potrebujete k získaniu dokonalej kondície, krásneho štíhleho tela a zdravej psychiky. Tehličky na bruchu a sexi vypuklý zadok? To je len bonus pre ženy. „Ak bude žena na tréningu naozaj makať tak, ako má, nebude sa flákať a zľahčovať si ho, spáli približne 1 200 kalórií,“ uzatvára Andrej Horný. My, čo rátame každú jednu, vieme, že ide o veeeľmi slušné číslo...

- - Inzercia - -