Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Študenti máte opäť možnosť stať sa Veľvyslancom mladých!

september 02, 2016 - 09:50
Študenti zbystrite svoju pozornosť! Opäť sa môžete prihlásiť do jedinečného projektu Veľvyslanectvo mladých. Prihlásiť sa môže každý študent strednej i vysokej školy, ktorý chce riešiť skvalitnenie života vo svojom meste. Okrem čestného titulu na víťaza čaká aj množstvo atraktívnych cien.
Foto: 

Ako to bude celé fungovať?

• Študenti stredných škôl zasielajú svoju prihlášku do projektu na adresu redakcie časopisu Slovenka do 31.12.2016.
• Študenti vypracujú projekt s témou kultúrno-spoločenského a ekonomického rozvoja svojho mesta.
• Hotový projekt zašlú v slovenskom jazyku a jednom cudzom (anglický alebo nemecký jazyk) do 26.2.2017 na adresu redakcie týždenníka Slovenka.
• Porota následne posúdi jednotlivé projekty a pozve šesť najlepších autorov (3 študentov stredných škôl a 3 študentov vysokých škôl) na osobnú prezentáciu - obhajobu projektu v mesiaci apríl 2017.
• Porota určí hlasovaním troch najlepších študentov v oboch kategóriách a víťaza zo strednej školy i vysokej školy, ktorý získa titul „Veľvyslanec mladých“.
• Študenti, ktorí sa zapoja do projektu Veľvyslanectvo mladých, budú môcť súťažiť o mnohé zaujímavé ceny - jazykové pobyty v zahraničí, ale tiež návštevu Európskeho parlamentu, počas ktorej víťaza bude sprevádzať europoslanec, MUDr. Miroslav Mikolášik
• Od roku 2016 zároveň študenti môžu súťažiť aj o pracovný deň strávený na jednotlivých abmasádach s veľvyslancami krajín, ktorí sú členmi odbornej hodnotiacej komisie

Kto sa môže stať Veľvyslancom mladých

 
Študenti zo stredných i vysokých škôl, ktorí doposiaľ neobdržali zníženú známku zo správania.

Na čo sa zamerať so súťažným projektom?

 
Na čokoľvek, čo prispeje ku skvalitneniu života mladých ľudí v jeho meste. Na všetko, čo vo vybraných mestách chýba, alebo by malo fungovať inak, lepšie. Na projekty súvisiace s výstavbou, rekonštrukciou, projekty  kultúrne,  športové,  informačné  alebo  charitatívne.  Na  všetko,  čo  možno  označiť  ako verejnoprospešné pre študentov stredných škôl.

Podľa čoho bude porota hodnotiť jednotlivé projekty?

• nápad (samotná idea)
• projekt (spôsob vypracovania)
• realizovateľnosť projektu (zmerať potenciál realizovateľnosti na základe finančnej náročnosti a ďalších parametrov)
• komunikačný a prezentačný talent (prezentácia a schopnosť argumentácie v prípade postupu projektu k osobnej prezentácii)
• Spôsob financovania (ktorý je neoddeliteľnou súčasťou projektu)
Prihlasené projekty bude posudzovať odborná porota v zložení veľvyslanocov pôsobiacich na Slovensku a významných predstaviteľov nadnárodných spoločností. 
Vyhodnotenie projektov a vyhlásenie víťazov sa uskutoční v mesiaci apríl 2017.

Odmena a motivácia

Čestná funkcia „Veľvyslanec mladých“, ktorá víťaza oprávňuje pôsobiť ako obhajca práva a názorov. Okrem toho víťazi získajú zahraničné študijné pobyty, jazykové kurzy ako aj ďalšie hodnotné ceny. Najlepší finalisti budú mať možnosť navštíviť Európsky parlament v Štrasburgu a tiež absolvovať jazykový pobyt v Oxforde. Finalisti budú môcť s veľvyslancami viacerých krajín pôsobiacich na území Slovenskej republiky, ktorí sú zároveň členmi odbornej komisie posudzujúcej projekty, absolvovať pracovný deň.
Vďaka spolupráci s Veľvyslanectvom Čínskej ľudovej republiky získa víťaz projektu zastupujúci vysokú školu možnosť zúčastniť sa ročného študijného pobytu na vybranej univerzite v Číne.
 
Vo videu  môžete vidieť, aký bol predchádzajúci ročník projektu Veľvyslanectvo mladých. 

Veľvyslanectvo mladých 2016

Autor: 
Lukáš Kolenič

 

Subory musia mať menej ako 120 MB.
Povolené typy súborov: pdf doc docx ppt pptx rar zip.

- - Inzercia - -