Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jedinečné prírodné sviečky, ktoré vás dostanú vôňou i zložením

december 19, 2016 - 17:00
Horiaca sviečka má pre ľudský organizmus a psychiku mocné relaxačné účinky. Hrejivý plameň však prospieva len v prípade, ak šíri prírodné teplo a terapeutickú vôňu namiesto syntetických splodín a chemických látok.
Foto: 

Podľa vedeckých výskumov sa dokážeme pomocou aromaterapie zbaviť stresu, zmierniť bolesti, zahnať depresiu a dokonca upokojiť rozkolísaný krvný tlak. „Kedysi som bývala každú zimu chorá, trpela som alergiami a mala nepríjemný kašeľ. Môj strýko, ktorý vyrábal prírodné sviečky ma upozornil, že moje problémy s prieduškami možno spôsobuje aj moja záľuba v pálení klasických parafínových sviečok,“ opisuje Natália Gápľovská. Bežné sviečky sa totiž vyrábajú z parafínu, pretože je to najlacnejšia surovina vyrobená z ropného odpadu. Množstvo látok, ktoré parafín obsahuje, má toxické až karcinogénne účinky, ktoré sa do ovzdušia a  našich dýchacích ciest dostávajú počas ich horenia.

fotka_zo_strbskeho.jpg

Foto: 
LUMINIA

„Rozhodla som sa začať vyrábať sviečky z tých najkvalitnejších a najčistejších prírodných voskov a miešať ich bez použitia parafínu, konzervantov a farbív,“ hovorí Natália o zrode exkluzívnej značky sviečok a parfumov LUMINIA. Vďaka svojej vysokej kvalite majú sviečky príjemnú nevtieravú vôňu, nevylučujú zdraviu škodlivý dym a LUMINIA parfumy sú extra intenzívne, pre maximálny zážitok v každej kvapke. Nevšedné, svieže, sladké, drevité či korenisté sviečky sú vlievané do ručne fúkaného skla od Bohemia Crystal a aj vďaka možnosti personalizácie etikety menom obdarovaného sú dokonalým darčekom pre našich najbližších.

photo_jan_20_09_39_47.jpg

Foto: 
LUMINIA

Ako správne páliť sviečku

Pred každým zapálením sviečky, skráťte knôt na päť milimetrov. Keďže je knôt vyrobený z bavlny, pridlhý môže dymiť a spaľovať vosk príliš rýchlo. Pokiaľ si sviečku šetríte a zapaľujete iba na chvíľku, je lepšie nechať knôt dlhší, aby plameň stihol roztopiť vosk až po okraj skla. V opačnom prípade sa bude tvoriť tunel dovnútra sviečky. Preto je dobré nechať sviečku aspoň občas zapálenú až pokým sa vosk roztopí po okraj skla, potom zahasiť a zapáliť opäť keď vosk stuhne. Takto vám sviečka vydrží horieť dva- až trikrát dlhšie. 

- - Inzercia - -