Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Hollywoodska megastar Julia Roberts: Oddala som sa hinduistickej viere!

február 21, 2017 - 09:56
Z utekajúcej nevesty a usmievavej prostitútky sa po rokoch stala hrdinka filmu Jedz, modli sa a miluj. Juliu Robertsovú roky na filmovom plátne zmenili na nezabudnuteľnú ikonu, ale aj na ženu oddanú rodinnému šťastiu, pleteniu a hinduistickému učeniu.
Foto: 
Shutterstock

Julia Robertsová sa k hraniu nedostala náhodou. Vyrastala na americkom juhu v štáte Georgia, kde sa v dome jej rodičov pravidelne stretávali nádejní autori a herci. Jej mama a otec boli herci a živili sa organizovaním worshopov pre svieže herecké talenty. Mágia javiska však Juliu spočiatku nepohltila. Na rozdiel od svojich dvoch starších súrodencov, ktorí sa túžili stať hercami, chcela budúca megahviezda zasvätiť svoj život práci veterinárky.

Namiesto práce so zvieratami sa však hneď po maturite zbalila, odišla za súrodencami do New Yorku a zapísala sa do modelingovej agentúry aj na hodiny herectva. „Nevstávam z postele s pocitom, že som úžasná. Veľmi dobre si uvedomujem, koľko ľudí treba na to, aby dali dokopy tento vzhľad filmovej hviezdy. Som jednoducho obyčajný človek s neobyčajným zamestnaním,“ hovorí o sebe Julia po tom, ako sa z nej postupne stala najlepšie platená herečka, rekordmanka titulu najsexi žena sveta, držiteľka Oscara, producentka, trojnásobná mama a manželka.

shutterstock_318560702.jpg

Foto: 
Shutterstock

Prešibaná ako prostitútka

Jej prvým hereckým angažmánom bola rola v seriáli Príbeh zločinu. Jej herecký talent a nevšedná krása začali rýchlo pútať pozornosť a dva roky po skončení projektu sa Julia pred kamerami prevtelila do krásnej prostitútky Vivian vo filme Pretty woman. Z príbehu sa okamžite po premiére stal hit a z herečky slávna hviezda s nomináciou na Oscara. Nasledoval film Hráči so smrťou, Prípad pelikán a Notting Hill, z ktorých spravil herecký talent hviezdy filmovú klasiku. Napriek mladému veku si Julia včas uvedomila cenu svojho mena vo filmovom obsadení a za svoju ďalšiu rolu si vypýtala bezprecedentných 20 miliónov dolárov. Tvorcovia filmu Erin Brockovich požiadavku herečke splnili a spravili dobre. Film zarobil milióny dolárov a Julii priniesol jej prvú sošku Oscara za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe.

julia_roberts.jpg

Foto: 
Moviestore collection/ REX

Už nevstáva pre filmové úspechy

„Vstávam o štvrť na šesť ráno aby som stihla dať veci do poriadku. Urobiť deťom raňajky a nachystať ich do školy. Štyri dni v týždni dobrovoľničím v škole. Potom prídem domov a začnem variť večeru,“ opisuje svoju aktuálnu realitu štyridsaťdeväť ročná filmová legenda Od 90. rokov bola najlepšie platenou hviezdou Hollywoodu a zároveň najčastejšie zvolenou najkrajšou ženou planéty podľa časopisu People. Život hviezdy však zmenila láska. Najskôr k filmovým kolegom Dylanovi McDermottovi, Jasonovi Patricovi, Liamovi Neesonovi, Matthewovi Perrym a Kieferovi Sutherlandovi.

Posledný dopadol veľmi podobne ako Richard Geere vo filme Nevesta na úteku. Julia sa ho totiž rozhodla opustiť len tri dni pred ich plánovanou veľkou svadbou v roku 1991. Po tom, ako zrušila hviezdne zasnúbenie sa kráska v roku 1993 vydala za country speváka Lyla Lovetta. Romanca však nemala dlhé trvanie a pár sa rozviedol o dva roky neskôr. Skutočné šťastie našla Julia až pri nakrúcaní filmu Mexičan v roku 2000, kde sa zamilovala sa do kameramana Davida Modera. Dva roky po ich svadbe mu porodila dvojičky Hazel Patriciu a Phinnaeusa Waltera, ku ktorým v 2007 pribudol syn Henry Daniel.

Kritička predraženého zdravia

Založenie rodiny Juliu nezastavilo v budovaní kariéry. Stala sa z nej úspešná producentka a zahrala sa v úspešných filmoch Úsmev Mony Lisy, Jedz, modli sa a miluj či v dráme August: Osage County. Za jej úspechom stojí okrem výnimočného talentu aj disciplína a schopnosť udržať si zdravie a krásny mladistvý vzhľad. „Snažím sa jesť zdravo, jem najmä organickú stravu a potraviny, ktoré neobsahujú glutén. Je hanba, že žijem v krajine, kde je zdravé jedlo luxusom,“ hovorí herečka, ktorá sa angažuje v propagovaní zdravého životného štýlu, ochrany životného prostredia a sponzoruje množstvo charitatívnych organizácií.

Miluje varenie a podľa vlastných slov sa snaží dávať svojim deťom len zdravé potraviny. „Moje deti majú radi šaláty. Majú skvelé učiteľky, ktoré ich učia o „potravinovej dúhe“, čo robí veľmi silný dojem najmä na môjho najmladšieho syna. Minule sme išli poobede do kina, ponúkla som mu čosi zo snack baru a on mi na to povedal: „Mami, ale to sú všetko červené potraviny,“ smeje sa herečka, ktorej deti hneď pripomenú, ak sa pozabudne a ponúkne im pre zmenu čosi nezdravé.

IVU VARÉNYI 

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKA ZDRAVIE RODINY

- - Inzercia - -