Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ozdoba Bratislavy: Mýtny domček

marec 21, 2017 - 09:25
Nepatrí síce medzi najvýznamnejšie dominanty mesta, ale je neoddeliteľnou súčasťou jeho koloritu. Mýtny domček, postavený spolu so Starým mostom koncom devätnásteho storočia, rozpráva o histórii mesta, ležiaceho na Dunaji, hraničiaceho s dvoma krajinami.
Foto: 

Súčasne s rekonštrukciu mostu, prešiel aj premenou aj Mýtny domček na petržalskej strane. V súčasnosti ponúka služby miestnym gurmánom i zahraničným návštevníkom. Záujemcovia tu nájdu faktografické informácie o Petržalke a Bratislave, ale aj pozvania na kultúrne a spoločenské podujatia a oddych.

05.jpg

Foto: 
Spolok histórie colníctva a colnej správy

Základný servis ponúknu v Mýtnom domčeku aj cyklistom a milovníkom prírody. Zastaviť sa počas cyklistickej túry alebo prechádzky po Dunajskej hrádzi je naozaj príjemným osviežením a okrem občerstvenia tela ponúka aj potravu pre dušu a oči. Nádherný výhľad na riečne vlny a nábrežie určite vždy poteší.

V minulosti sa Mýtny domček pýšil tým, že v ňom bolo najmenšie múzeum na ­Sloven­sku. Mapovalo históriu colníctva, od čias prvej Československej republiky, keď Bratislava zohrávala dôležitú úlohu tak na domácej, ako aj medzinárodnej scéne. Návštevníci tam našli ukážku colnej pracovne z tridsiatych rokov minulého storočia, dobové uniformy a pracovné nástroje colníkov.

 

- - Inzercia - -