Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zmyselná kráska Catherine Zeta Jones: Bipolárna porucha mi zmenila život...

marec 23, 2017 - 10:17
Herečka Catherine Zeta-Jonesová má šťastné manželstvo, dve deti, úspech v kariére aj perfektnú postavu. Napriek dokonalému zovňajšku sa však nebojí hovoriť o svojich psychických problémoch, strachu o manžela aj plastických operáciách.
Foto: 

„Zistenie, že sa to, čím trpím nejako volá, bola najlepšia vec, aká sa mi kedy stala. Je to choroba, ktorá postihuje milióny ľudí a ja som jedným z nich. Ak toto moje priznanie, že trpím ochorením bipolárna porucha II, podnieti čo i len jedného človeka vyhľadať pomoc, tak to stálo za to,“ vyznala sa herečka Catherine Zeta-Jonesová. Hviezda filmov Zoro: Tajomná tvár či Traffic - Nadvláda gangov sa k psychickej poruche verejne priznala v roku 2013.

Bude vás zaujímať: Oscarová herečka Reese Witherspoon: Svoju slávu využívam na pomoc druhým

Onedlho po jej spovedi sa k bipolárnej poruche, problémom s prijímaním potravy a sebaubližovaniu priznala mladá speváčka Demi Lovato. Nasledovala superstar Beyoncé, ktorá prehovorila o vlastných psychických problémoch a vyčerpanosti. Catherine sa tak k jej dovtedajším titulom Najkrajšia žena sveta či Oscar za najlepší výkon v hlavnej úlohe podarilo pripojiť zásluhy za „odtajnenie“ diskusie o mentálnych poruchách v Hollywoode aj na verejnosti.

shutterstock_396767233.jpg

Foto: 
Shutterstock

Ich láskou otriasla rakovina

„Chcem byť otcom tvojich detí,“ povedal herec Michael Douglas  Catherine Zeta-Jonesovej pri ich prvom stretnutí. Zoznámili sa roku 1998 na filmovom festivale Deauville Film Festival, kde hviezdy predstavil Danny DeVito. Herci sa onedlho začali potajomky stretávať a rýchlo sa z nich stal pár. Posledný deň roku 1999 nastokol Michael Catherine na prst zásnubný prsteň a o pár mesiacov sa konala veľkolepá svadba v New Yorskom hoteli Plaza. Dvojici sa narodil syn a o tri roky na to dcérka.

20110224_113119_lon107.jpg

Foto: 
AP Photo / Lewis Whyld

Prečítajte si tiež: Hollywoodska megastar Julia Roberts: Oddala som sa hinduistickej viere!

Idylku však v roku 2010 pretrhla správa o Michaelovej rakovine. „Naše deti sa ma pýtali, či ich otec zomrie. To bolo veľmi ťažké. Snažili sme sa to držať v tajnosti ako sa len dalo, no pre naše povolanie to bolo veľmi náročné,“ prehovorila Catherine o rakovine jazyka, ktorú lekári diagnostikovali jej manželovi. „Som veľmi šťastná, že tu môžem dnes byť so svojím manželom. Myslím to doslovne,“ povedala Catherine potom, ako sa Michaelovi po troch ťažkých rokoch podarilo vyhrať boj so zákernou chorobou. Napriek úspechu liečby sa však rakovina podpísala na manželstve páru. V roku 2013 ohlásili odlúčenie, ktoré však nakoniec neskončilo rozvodom, ale zmierom v roku 2014.

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní mesačníku SLOVENKA ZDRAVIE RODINY č.4

- - Inzercia - -