Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Škola na Jeséniovej ulici bude mať nadstavbu z dreva

apríl 13, 2017 - 18:46
Novomestská Základná škola s materskou školou na Jeséniovej ulici na bratislavskej Kolibe bude mať nadstavbu z dreva.
Foto: 

Ako ďalej novinárom povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, drevo má dobrý vplyv na psychiku detí a lepšie sa sústredia. Samospráva touto nadstavbou rozšíri kapacitu základnej školy o dve triedy, čo je približne 45 až 50 detí. Drevenú časť školy financuje mestská časť sumou okolo 160-tisíc eur. S prácami už podľa starostu začali pred niekoľkými dňami a skončiť by mali do polovice septembra.

Na tejto škole podľa Kusého potrebovali opraviť strechu i rozšíriť kapacitu a rozhodli sa teda, že to vyriešia drevenou nadstavbou. Ako ďalej dodal, je to jediná budova, ktorú mohli takto obnoviť, pretože ostatné novomestské školy už prešli revitalizáciou.

Bratislavské Nové Mesto má vo svojej správe osem základných škôl, všetky sú spojené s materskými školami. Hovorca mestskej časti Marek Tettinger uviedol, že tento rok sa na novomestské základné školy zapísali 541 detí, z toho 274 chlapcov a 267 dievčat. „Z celkového počtu je 108 z iných mestských častí a 66 nie je z Bratislavy. Ide o rovnaký počet detí ako vlani, keď zapísali 543 detí,“ doplnil.

- - Inzercia - -