Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Profesor Stern sa stal novým rektorom Paneurópskej vysokej školy

máj 16, 2017 - 13:34
Novým rektorom Paneurópskej vysokej školy sa stal popredný ekonóm a pedagóg Dr.h.c. prof. Ing. Juraj Stern PhD.
Foto: 
Peter Mészáros

Popredný ekonóm a pedagóg  Dr.h.c. prof. Ing. Juraj Stern PhD. , nastúpil do funkcie po prof. JUDr. Jánovi Svákovi, ktorý na najväčšej súkromnej škole na Slovensku pôsobil ako rektor dve dunkčné obdobia. 

stern006.jpg

Foto: 
Peter Mészáros

stern004.jpg

Foto: 
Peter Mészáros

stern005.jpg

Foto: 
Peter Mészáros

Profesor Stern je predsedom správnej rady Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) a tiež bývalým rektorom Ekonomickej univerzity v Budapešti. Významne sa pričinil o rozvoj vzdelanosti a medzinárodnej spolupráce. Jeho aktivity v týchto oblastiach boli okrem iného tiež Čestným doktorátom Ekonomickej univerzity v Budapešti, rakúskym Dvojitým krížom, či Pribinovým krížom II. triedy. Vystúpil na viacerých sympóziách, najmä v zahraničí, kde sa usiloval o propagáciu účasti Slovenska na európskej kooperácii. Bol členom výboru Ekonomickej a sociálnej komisie v Bruseli. 

Rektori vyše dvadsiatich vysokých škôl na Slovensku, veľvyslanci z desiatich krajín, ale aj osobnosti slovenského spoločenského a politického života ako Iveta Radičová, Mária Reháková, Mikuláš Dzurinda, Martin Bútora, Pavol Frešo, Ján Čarnogurský, Ladislav Snopko, Pavol Demeš, či Andy Hryc, prijali pozvanie na inauguráciu nového rektora Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ) – Dr.h.c. prof. Ing. Juraja Sterna PhD. Slávnostná ceremónia sa uskutoční dňa 16.5. o 11.hodine v budove PEVŠ na Tomášikovej 20 v Bratislave.

stern003.jpg

Foto: 
Peter Mészáros

Rodený Bratislavčan je autorom niekoľkých ekonomických publikácií a učebných textov. 

stern002.jpg

Foto: 
Peter Mészáros

stern001.jpg

Foto: 
Peter Mészáros

- - Inzercia - -