Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Poznáme víťazov súťaže Stvárni knihu

jún 23, 2017 - 20:51
Bratislavský Kreatívny klub Luna a mesačník Praktická Slovenka už po druhý raz spoluorganizovali súťaž Stvárni knihu. V dovedna štyroch kategóriách súťažili jednolivci i skupiny. ich jedinou úlohou bolo stvárniť akoukoľvek kreatívnou technikou svoju obľúbenú knihu.
Foto: 
archiv

V súčasnej pretechnizovanej dobe sa do úzadia dostávajú tlačené knihy, najmä u detí a mládeže. S posolstvom v nich obsiahnuté sme pripravili projekt Stvárni knihu. Cieľom projektu bolo spojiť posolstvo obľúbenej knihy s tvorbou. "Tento rok bol veľmi silný, čo sa prepracovanosti jednotlivých prihlásených diel týka. Súťažiaci používali rôzne kreatívne techniky, ktorými sa pokúšali vystihnúť podstatu svojej obľúbenej knihy. To je znak toho, že knihu nielen prečítali, ale aj pochopili a zamysleli sa nad ňou," hovorí riaditeľka Kreatívneho klubu Luna Lívia Osvaldová. "Aj v rámci Praktickej Slovenky sa snažíme vzbudiť u ľudí chuť k ručným prácam a vlastnej tvorbe, preto vítam každý projekt, ktorý ľudí k tvorbe motivuje. Tá má totiž až liečebné účinky, upokojuje a dodáva v tejto uponáhľanej dobe priestor na oddych a iných druh sebarealizácie. Tvorba z nás vlastne robí lepších ľudí, čo v tomto prípade v spojení s knihami a literatúrou platí dvojnásobne," myslí si šéfredaktorka Praktickej Slovenky Daniela Vidová. Ocenené práce boli vystavené v bratislavskom Zichyho paláci. Možnosť potriasť milovníkom kreatívy rukou si nedal ujsť ani spisovateľ Jozef Banáš, ktorý sa netají tým, že by budúci rok videl rád stvárnenú aspoň jednu jeho knihu. Medzi pozvanými nechýbal ani herec Štefan Bučko, člen činohry Slovenského národného divadla. Vystavené diela i rôzne kreatívne techniky ho nadchli a v rámci kultúrneho programu súťažiacim, porote i prítomným hosťom zarecitoval dojímavú báseň. 

_mg_2666.jpg

Foto: 
archív

_mg_2557.jpg

Foto: 
archív

_mg_2616.jpg

Foto: 
Praktická Slovenka

_mg_2659.jpg

Foto: 
archív

Víťazi súťaže Stvárni knihu 2017 

Kategória – vek do 10. rokov :

 1. Tamara Tanczová : Išla sova na tanec 

 2. Lea Masaryková: O troch prasiatkach

 3. Hana Šuleková : Ovečka bola zvedavá

_mg_2737.jpg

Foto: 
archív

Kategória – vek od 11 – do 15 rokov :

 1. Simona Magathová : Krava nebeská

 2. Linda Ilkovičová : Nástroje smrteľníkov

 3. Amália Pechová : Čarojdenice                                                                                                                                                                                                                                                                          Kategória – vek od 15 rokov

  _mg_2739.jpg

  Foto: 
  Praktická Slovenka

1. Andrea Pašteková : Kocúr v čižmách

2. Jarmila Švecová : Vtáky

3. Alena Šoutová : Žabí princ

_mg_2736.jpg

Foto: 
archív

Kategória – skupiny :

Školy: Základná umelecká škola, Radlinského 53., BA

Špeciálna základná škola s materskou školou, Karpatská ul..,BA

Spojená škola – špeciálna základná škola a Praktická škola. Dúbravská cesta

Klub Apollo Slovnaft : Cigánka

Rodina: Ľuboslava Chodáková : Hľadači mušlí

_mg_2749.jpg

Foto: 
archív

Čestné uznanie za prácu s recyklovaným materiálom : Veronika Szarkaová : Hľadá sa Nemo

Zvláštna cena Kreatívneho klubu Luna : ŠKD pri ZŠ Levická 903, Vráble

- - Inzercia - -