Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržalčania stále môžu žiadať o príspevok pre deti na súkromné škôlky

júl 22, 2017 - 18:54
Petržalčania stále môžu žiadať o príspevok na vzdelávanie detí v súkromných materských školách. Platí to však len pre deti, ktoré sa nedostali do škôlky, ktorú spravuje bratislavská mestská časť Petržalka. Žiadosti môžu rodičia posielať do 15. augusta.
Foto: 
Pixabay.com

 Nenávratný príspevok platí pre školský rok 2017/2018 a je pre maximálne štyridsať žiadateľov. Výška príspevku je 60 eur mesačne na jedno dieťa najviac počas jedenástich mesiacov v nasledujúcom školskom roku. Pre budúci školský rok pre kapacitu materských škôl, ktoré sú v správe Petržalky, neprijali v mestskej časti 503 detí vo veku tri až päť rokov s trvalým pobytom v Petržalke. Mestská časť tento príspevok poskytuje tretí školský rok.

V dôvodovej správe materiálu pre petržalské zastupiteľstvo mestská časť pripomína, že v rozpočte na tento rok je čiastka, ktorá umožňuje príspevok iba pre štyridsiatich žiadateľov. Cieľom tohto príspevku je znížiť počet neprijatých detí do materských škôl a pomôcť rodičom s umiestnením detí s trvalým pobytom v Petržalke. Cieľovou skupinou sú rodiny s nezaopatrenými deťmi, sám rodič s nezaopatrenými deťmi a tie deti, ktoré ku dňu nástupu do škôlky majú tri roky a majú menej ako šesť rokov. Žiadosti môžu záujemcovia posielať na adresu Oddelenie sociálnych vecí, Miestny úrad mestskej časti Bratislava- Petržalka Kutlíkova 17, 852 12 Bratislava.

S nedostatkom miest v materských školách bojuje mestská časť Bratislava-Petržalka už dlhodobo. Hoci sa samospráve za posledných osem rokov podarilo vytvoriť štyristo nových miest, dopyt v súčasnosti stále prevyšuje ponuku. Podľa petržalského prednostu Miroslava Štefánika ďalšie miesta pre deti by v budúcnosti mohli pribudnúť v elokovaných pracoviskách materských škôl, priestor pre deti chce tiež samospráva získať prestavbou školských bytov. V tomto roku by tiež mali pribudnúť štyri triedy pre deväťdesiat škôlkárov v zrekonštruovaných priestoroch v areáli Základnej školy Turnianska. Miesta pribudnú aj v novej škôlke na Vyšehradskej ulici. Samospráva touto obnovou zvýši kapacitu svojich škôlok o sedem tried s približne 150 miestami a pre deti by mala začať fungovať od 1. septembra 2018. So stavebnými prácami začali začiatkom februára tohto roka.

- - Inzercia - -