Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Členovia Rady seniorov na grilovačke s primátorom Bratislavy

august 19, 2017 - 06:22
Vo štvrtok 18. augusta sa na Partizánskej lúke v bratislavskom lesoparku zišli členovia Rady seniorov Bratislavy s primátorom Bratislavy Ivo Nesrovnalom, aby v neformálnej atmosfére diskutovali o problémoch v meste, ktoré sa ich dotýkajú.
Foto: 
bratislava.sk

Okrem koordinátorky rady seniorov ako poradného orgánu primátora Jany Miklovičovej sa druhého ročníka tohto obľúbeného podujatia zúčastnila aj minuloročná nositeľka ceny Senior roka 2016, všestranná umelkyňa Maja Velšicová, autorka sklady Hymna Bratislave. Primátor zároveň odovzdal menovací dekrét novému členovi rady seniorov Jánovi Krištofičovi, ktorá ma 18 členov.

Primátor s prítomnými seniormi diskutoval na rôzne témy ohľadne rozvoja mesta a a tiež zlepšovania kvality života starších spoluobčanov. „Po úspechu minuloročnej akcie so seniormi v prírode sme sa rozhodli opäť stretnúť a porozprávať o tom, čo v meste trápi seniorov a čo by sa v meste dalo robiť lepšie. Mesto sa rozvíja a patrí všetkým. Opravujeme cesty, revitalizujeme verejné priestory, púšťame sa do rekonštrukcie dlhodobo neriešených miest ako je Trnavské mýto či Námestie slobody, aby sa v ňom cítili dobre ľudia všetkých vekových kategórií,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

nesr01.jpeg

Foto: 
bratislava.sk


Svojou vzácnou návštevou poctila stretnutie Rady seniorov Bratislavy a na grilovaných klobáskach v prírode spolu s ostatnými pochutnala aj herečka  a speváčka Maja Velšicová, ktorá stále žije aktívnym životom a vystupuje v zábavných programoch, v televízii a vydáva svoje hudobné CD s pesničkami.

nesr02.jpeg

Foto: 
bratislava.sk


O kultúrny program sa seniorom počas grilovačky v bratislavskom lesoparku postarala hudobná skupina Melódia z Petržalky a novinkou tohtoročného programu boli aj spoločenské hry ako hádzanie lasom či podkovou, pri ktorých sa seniori zabavili.

nesr03.jpeg

Foto: 
bratislava.sk

nesr04.jpeg

Foto: 
bratislava.sk

- - Inzercia - -