Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Fit projekt ZDRAVIA RODINY

september 27, 2017 - 16:50
Termálne kúpele Sklené Teplice patria medzi špičkové liečebné zaradenia. Vyhľadávajú ich pacienti s pohybovými i neurologickými chorobami a preto sme sa práve do tohto malebného prostredia vybrali aj so Zdravím rodiny s jedinečným fit projektom zameraným na zdravý životný štýl.
Foto: 
Ramon Leško

Kúpele Sklené Teplice ležia v severozápadnej časti Štiavnických vrchov v údolí potoka Teplá. Preslávili sa liečivou termálnou vodou, ktorá patrí svojím zložením medzi zemité vody s dominantným obsahom magnézia a kalcia.

Oáza pre kosti
Práve kvôli jedinečnej vode tu hľadajú úľavu pacienti s poškodením pohybového ústrojenstva, po úrazoch a operáciach, ale aj s bolesťami chrbtice, kĺbmi a artritídou. Minerálne účinky vody v Sklených Tepliciach pomáhajú ako doplnková liečba pri osteoporóze či reume. Práve sem prichádzajú i pacienti s funkčnými poruchami motility čriev, s problémami žlčových ciest, poruchami v tvorbe pankreatických enzýmov, kvôli zlepšeniu stavov cukrovky, ale aj s infekciami močových ciest.

Výnimočná voda
Liečivá voda v Sklených Tepliciach je stredne horúca, síranová, vápenato-horečnatá so zvýšeným obsahom fluóru. Najväčšie zastúpenie má horčík a vápnik. Okrem týchto vzácnych minerálov obsahuje železo, draslík, bárium, lítium, sodík, amónium, stroncium, mangán a hliník. Vodu, ktorá má na zdroji 52,1 °C, si po ochladení môžete užívať ako kúpele alebo ako pitnú liečbu.

Ponuka procedúr
Ak prídete do Sklených Teplíc na celý liečebný pobyt, k procedúram, ktoré vám veľmi pravdepodobne lekár predpíše, budú patriť škótske streky, diatermia, ultrazvuk, solux, hydrogalvan, plynové injekcie, ale aj parafín, parafango, ozonoterapia, individuálny či skupinový liečebný telocvik. Na dýchacie cesty výborne pôsobia inhalácie a soľná jaskyňa.
Sklené Teplice vám ponúknu viac než šesťdesiat liečebných procedúr. Okrem tých, ktoré pôsobia intenzívne na zlepšenie zdravotného stavu, môžete si vo voľných chvíľach dopriať aj skrášľujúce procedúry, masáže či pôžitok v saunách.
Okrem klasických liečebných pobytov nájdete v ponuke kúpeľov aj seniorské špeciálne pobyty alebo relaxačné wellness víkendy. Už počas pár dní si dobre oddýchnete a nabijete sa pozitívnou energiou.


Tip redakcie
Určite vyskúšajte
Na pohybový aparát výborne pôsobí diatermia, metóda, pri ktorej sa využíva vysokofrekvenčný elektrický prúd s nízkym napätím. Táto procedúra je doporučovaná vtedy, ak treba dosiahnuť prehriatie hlbších štruktúr tela bez výraznejších účinkov na koži. Pôsobí na zvýšenú cirkuláciu krvi a lymfy, zlepšuje látkovú výmenu, uvoľňuje sťahy hladkého svalstva a znižuje bolesť. Pozitívne ovplyvňuje predovšetkým degeneratívne, chronické a zápalové ochorenia veľkých kĺbov.


Fit projekt Zdravia rodiny
Počas letných víkendov sme sa stretávali práve v kúpeľoch Sklené Teplice, aby sme vám pomohli naštartovať zdravý životný štýl. Tipy a rady ako cvičiť a dať svoje telo do formy, dávala skúsená terapeutka a športová inštruktorka Zora Kondé. Dobrú náladu podporilo príjemné letné počasie, jedinečné prostredie, cviky na posilňovanie tela a formovanie postavy.

- - Inzercia - -