Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tipy a triky ako vyhrať v zápase s vlastnou ťažkou váhou

november 03, 2017 - 12:27
Mnohé z nás túžia po štíhlejšej postave, pevnejšom bruchu, zadku či stehnách. Svet online magazínov je ale preplnený všakovakými radami a bežný človek ani nevie, čomu by mal vlastne veriť. Jedzte 3-krát, 4-krát, 5-krát denne, vyskúšajte bielkovinovú či zónovú diétu, začnite s detoxom, obmedzte tuky. Informácie sa na nás sypú zo všetkých strán
Foto: 

A my skúšame všetko od A po Z, ale žiadne výsledky sa nedostavia. Naopak, dostaví sa sklamanie a s chudnutím je zas na nejaký čas koniec. Aký je teda ten správny spôsob? Prečítajte si niekoľko zaručených tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vytúžený cieľ. Vďaka nákupnému a vernostnému klubu Tipli.sk navyše neschudne ani vaše bankové konto.

Obmedzeniu sacharidov je trend

Čoraz viac ľudí po celom svete skúša rôzne sacharidové diéty a ich snahy sa neminú účinku. Za zázrakom pravdepodobne bude mať prsty práve jej upravený jedálniček na chudnutie. Život bez sacharidov má však aj svoje následky.

Áno, zaručene sa vám podarí zhodiť nejaké tie kilá, avšak nedostatok sacharidov prináša rýchlu stratu tekutín. Navyše, je možné, že sa spočiatku nebudete cítiť práve najpríjemnejšie. Keď telo spaľuje tuky, zvyšuje sa hladina ketónov, čím utrpí vaša psychická aktivita. Môžete tiež pociťovať únavu, nevoľnosť či sucho v ústach. Dobrou správou však je, že stav sa po čase vylepší a telo si na nové podmienky privykne.

Kvalitné potraviny a pitný režim

Orechy obsahujú veľa zdravých tukov a vitamín B, ktorý má okrem iného pozitívny vplyv aj na vašu pleť, vlasy a nechty. Vynechať by ste nemali ani ryby. Tie obsahujú dôležité bielkoviny, vitamíny a minerály a žalúdok ich dokáže poľahky stráviť. Do jedálnička zaraďte aj kyslú kapustu, vďaka nej telu dodáte veľa vitamínu C a prirodzeným spôsobom podporíte črevnú mikroflóru. Určite vyskúšajte aj BIO produkty.

Pitný režim je pre organizmus tiež veľmi dôležitý. Voda odplavuje z tela nečistoty, ktoré sa v ňom usadili. Dopriať by ste si denne mali aspoň 2 litre, samozrejme, nesladených tekutín. Vodu môžete pokojne kombinovať s bylinkovými čajmi. Mätový zlepšuje trávenie a pomáha proti nadúvaniu, rumančekový čaj dezinfikuje, má antioxidačné účinky a pomáha v boji proti voľným radikálom prítomným v tele.

Jedzte málo a často

Neprejedajte sa potravín len preto, že sú všeobecne považované za zdravé. Kvalitné jedlo je základ, ale musí sa k nemu pristupovať rozumne. Všetkého veľa škodí, to je základné pravidl. Zo zdravých potravín môžete poľahky pribrať, ak do seba nahádžete na posedenie celé kvantá. Naučte sa, akú veľkosť by mala mať správna porcie a vyhnite sa tak neustálemu rátaniu kalórii. Veľkosť porcie – mäsa, zeleniny či škrobu by nemala byť väčšia ako vaša dlaň či päsť.

Šport sa nedá nahradiť

Táto správa vás možno nepoteší, ale žiaden zázračný recept na chudnutie neexistuje. Ak chcete schudnúť ozaj zdravým spôsobom, musíte vyvinúť aj nejakú tu pohybovú aktivitu. Navštívte s priateľkami hodiny aerobiku, vyskúšajte jogu, choďte si zabehať. Môžete si vybrať z rôznych druhov športov. Na zbavenie sa nadbytočného tuku sú najlepšie kardio cvičenia. Vďaka nim spálite nechcené kalórie a zlepšíte si kondičku.

Tip na záver: Zaraďte do jedálnička doplnky stravy

Zadovážte si balenie kapslí Zelená káva Extra z Prezdravie.sk. Kapsle sú obohatené o chróm a vitamín C, čo napomáha kontrole hmotnosti. Vitamín C okrem iného podporuje správnu funkcii imunitného systému, psychickú činnosti a znižuje vyčerpanie a únavu, zatiaľ čo vďaka chrómu sa vám hladina glukózy v krvi udrží na normálne hladine. Medzi obľúbené doplnky patrí aj Natural Medicaments Maqui Pure. Prášok z plodov Maqui, fialových bobúľ, ktorý  je jedným z najväčších antioxidantov, efektívne pohlcuje voľné radikály.

Nečakajte na leto, kým s chudnutím začnete. Pusťte sa do toho hneď – tu a teraz. Rozlúčte sa so svojím starým ja. Samy uvidíte, ako vás zmena vás naplní novou dávkou energie a sebavedomia.

- - Inzercia - -