Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Hemoroidy: omyl si nemôžeme dovoliť!

november 22, 2017 - 12:31
rážajúc cestou návštevníkov, pán znervóznene vletel do lekárne a postavil sa do radu. Keď započul slová zdvorilej pracovníčky lekárne "Počúvam Vás!", začal sa nesmelo rozhliadať a mumlať si: "Máte niečo proti hemoroidom? Možno nejaké čapíky alebo masti? Čo mi odporúčate?". Pracovníčka lekárne začala nahlas vymenúvať príslušné lieky. "A čo ste používali predtým?" – spýtala sa pána. "Ale... to nie je pre mňa ... len ma poprosili kúpiť." – povedal nahnevane zákazník a vybral si hociktorý liek, bez toho, aby si vypočul celý zoznam. Zaplatil a vybehol z lekárne ako ponížené chlapča, zahanbene skrývajúc liek tak, aby ho nikto nezbadal.
Foto: 

Človek, ktorý nikdy netrpel hemoroidmi, si iba ťažko dokáže predstaviť bolesť a poníženie, ktoré zažil tento pán. Hemoroidy majú už oddávna zlú povesť. O tejto chorobe sa nehovorí dokonca ani medzi svojimi blízkymi. Táto téma je tabu! Pre niektorých sa dokonca aj návšteva lekára zdá byť nemysliteľná a nepredstaviteľná. A navyše, keby niekto aspoň stihol povedať tomuto pánovi, že tie čapíky, ktoré si kúpil, môžu pomôcť a priniesť úľavu, ale iba dočasne. Nevyriešia problém natrvalo a nevyliečia jeho ochorenie.

Hemoroidy sú vážnym ochorením a iba odborník, ktorým je lekár-proktológ, Vám môže stanoviť účinnú liečbu. Samoliečba Vám nepomôže, prinesie iba dočasnú úľavu. To však nie je optimálne ani efektívne riešenie. Choroba sa môže vrátiť v najviac nevhodnej chvíli, napríklad na dovolenke alebo počas služobnej cesty. Dokonca aj pre Vás nezvyklé jedlá, konzumované napríklad počas dovolenky, môžu spôsobiť zhoršenie stavu. Väčšina ľudí z nejakého dôvodu znáša hemoroidy celé roky. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Strach z návštevy lekára, obavy z požiadania o radu druhých alebo podniknutia konkrétnych krokov v tomto smere. Pretože neustále počúvame, že väčšina pacientov s hemoroidmi skončí na operačnej sále a žiadne iné spôsoby, ako riešiť tento problém (okrem operácie), neexistujú.

Spoločnosťou sa šíria chýry, mylné domnienky nahrádzajú fakty a overené skutočnosti, ktoré zatiaľ nie sú vnímané v plnom rozsahu. Odstránenie hemoroidov operačne – to je prežitok včerajška. Chirurgické zákroky boli nahradené bezbolestnými metódami odstránenia hemoroidov. Pacienti, ktorí si prežili „peklo“, si len ťažko dokážu predstaviť, že človek sa môže zbaviť hemoroidov (v niektorých prípadoch) iba po absolvovaní dvoch sedení u lekára! Väčšina pacientov sa vystavuje zbytočnému trápeniu, spojenému s chirurgickým zákrokom v dôsledku obyčajnej nevedomosti, neochoty klásť otázky a hľadať pre seba bezpečnú a účinnú liečbu.

Odborníci z DoktorPRO Bratislava liečia hemoroidy a análne trhliny BEZ OPERÁCIE a BEZ BOLESTI. Naša klinika je vybavená najmodernejšími technickými zariadeniami – najnovšie medicínsko-diagnostické prístroje sú k dispozícii našim odborníkom. Je zároveň dôležité poznamenať, že liečba prebieha ambulantne. Nemusíte dlhodobo zotrvávať v nemocnici. Po predbežnom odsúhlasení harmonogramu liečby a stanovení konkrétneho počtu návštev, pacient navštevuje kliniku v čase, ktorý je pre neho najviac vyhovujúci. DoktorPRO Bratislava kombinuje pohodlie a kvalitu starostlivosti západných medicínskych zariadení, garantuje účinnosť liečby a profesionalitu zdravotníckeho personálu. Pacienti, ktorí už absolvovali liečbu, ľutujú iba jednu vec, a to, že sa neobrátili na našu klinku skôr! Zavolajte nám na bezplatné číslo 0800-200-000! Dbajte o svoje zdravie!

- - Inzercia - -