Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Krásna aj na poslednú chvíľu

máj 27, 2018 - 12:20
Naháňate sa celé dni a nič nestíhate? Na úkor detí či čerstvej domácej večere zanedbávate v prvom rade sama seba. Ak chcete byť práve dnes večer pekná a dokonalá, vyskúšajte niekoľko trikov, ktoré vás na pár hodín spoľahlivo dajú do formy.
Foto: 
shutterstock

Tesne pred

Aby ste dosiahli maximálny efekt na poslednú chvíľu, naneste si na tvár hrubú vrstvu hydratačnej masky. Po desiatich, pätnástich minútach ju však neumývajte, ale iba to, čo nevsiaklo do pokožky, otrite suchou servítkou. Ceremóniu ukončite krémom na vypnutie a krycím mejkapom...

Zúfalé bodky

Ak nie ste príliš dôsledná pri čistení pleti, nečudujte sa, že sa vám zrazu začnú na čele, brade, či na nose objavovať malé čierne bodky. Narýchlo skúste nalepovaciu pásku alebo ak ju nemáte poruke, zmiešajte trochu čierneho korenia s bielym jogurtom a naneste zmes na mastné zóny. Nechajte ich pôsobiť päť minúť, pleť potom dôsledne umyte studenou vodou. Na záver si tvár pretrite sťahujúcou pleťovou vodou.

Zlozvyky ničia krásu

Všimli ste na tvári popraskané cievky? Ak ste fajčiarka, bude to prvá príčina červených pavučiniek, ktoré vám špatia pleť. Fajčením sa pokožka výrazne stenčuje, rovnako ako cievky, ktoré už nie sú dostatočne zásobené kyslíkom. Pleti rovnako neprospieva alkohol, vďaka ktorému budete mať pokožku začervenanú.
Farbu, ktorú ste stratili ponocovaním, cigaretami, alkoholom a neustálym stresom môžete narýchlo už iba zamaskovať mejkapom. Riešením do budúcna je zbaviť sa zlozvykov.

Rýchle prekrvenie

  • Kockami ľadu si krúživými pohyby jemne masírujte tvár, aby sa prekrvila a dostala zdravú farbu.
  • Čajovú lyžičku nechajte chvíľu v chladničke. Potom si ju priložte na oči - výrazne vám ustúpi opuch viečok.
  • Nastrúhajte studenú uhorku, vyžmýkajte z nej šťavu a naneste ju na tvár. Je to výborný zdroj vody pre pleť, ktorá bude vyzerať pekne vypnutá.
  • Predkloňte sa, zhlboka sa nadýchnite a dych na sedem sekúnd zadržte. Smerom hore pomaly vydychujte – opakujte aspoň päťkrát. Výborne sa vám prekrví pokožka na tvári.
  • Opláchnite si tvár studenou vodou a utrite si ju do froté uteráka. Proces opakujte aspoň päťkrát.
  • Ak chcete byť o dve hodiny svieža a krásna po celom dni práce, k vydareným trikom patrí medová maska. Naneste si na tvár med a rýchlymi dotykmi pleť masírujte. Med sa lepí na prsty i na pokožku, a tak sa prekrvuje a zároveň i detoxikuje. Tromi prstami sa rýchlo prilepujte a odlepujte od pokožky, a vydržte aspoň dvadsať minúť, kým nebude med tmavý.

Zdravá farba

Ak túžite po ružovom odtieni napriek tomu, že sedíte celé dni v prekúrených miestnostiach, snívate zbytočne. Ibaže by ste zmenili svoj denný program a na každý deň by ste si naplánovali pravidelné a čo najdlhšie prechádzky na čerstvom vzduchu. K sviežej farbe vám pomôžu aj okysličovacie krémy a narýchlo vás zachráni krátka no intenzívna prechádzka okolo domu s hlbokými nádychmi a výdychmi.

Prezradia vás oči

Únavu po celom dni prezradia v prvom rade vaše oči. Aby si trochu oddýchli, nakvapkajte si do nich umelé slzy a na päť minúť ich zatvorte, pričom sa snažte nimi cvičiť – pozerajte sa hore, potom dolu, potom doprava a zasa doľava. Celý čas majte oči zatvorené.

Opuchnuté viečka a kruhy pod očami

Ak vás dlhšie trápia opuchnuté viečka a tmavé kruhy pod očami, mali by ste navštíviť lekára, pretože tieto signály môžu byť prejavom poruchy obličiek. Ak dobre nefungujú, v tele zostáva veľa vody, ktorá sa hromadí aj pod očami. Taktiež to môže signalizovať priveľké množstvo soli v strave. Vtedy by ste mali nasadiť diétu.
Narýchlo tento defekt zamaskujete vychladnutými vrecúškami zeleného čaju, ktoré si priložíte aspoň na päť minúť na oči.

Červené fľaky

Ak mávate na tvári červené fľaky, na poslednú chvíľu ich už môžete iba zamaskovať. Namiesto klasického mejkapu v telových odtieňoch si však zadovážte zelený krém, ktorý dokáže pekne potlačiť práve červený nádych na pleti.

Masáž u odborníka

Vyhraďte si čas aj na masáž tvár v salóne. Profesionálne ťahy a šikovnú ruky masérky dokážu divy s prekrvením, odvodnením a naštartovaním dobrých procesov v pokožke.

- - Inzercia - -