Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jarné upratovanie: Ako vypratať svoj domov podľa feng šuej?

marec 07, 2018 - 11:31
Keď k upratovaniu pristupujeme naozaj dôkladne, môže sa veľmi ľahko stať nástrojom, ako zo svojho života dostať zbytočnosti a prečistiť si nielen domov, ale aj myšlienky. A vtedy menej znamená naozaj viac.
Foto: 

Jar je v plnom prúde, blíži sa Veľká noc a s ňou neodmysliteľne spojené upratovanie. Presnejšie veľké jarné upratovanie. Pre väčšinu z nás to znamená, že pred sviatkami k pravidelnému vysávaniu a utieraniu prachu pribudne umývanie všetkého, na čo celý rok nie je čas. Napríklad okien alebo obkladačiek v kúpeľni. Špeciálnym jarným bonusom pre naozaj odhodlaných milovníkov poriadku je triedenie a vyraďovanie neužitočných vecí, ktoré sa v domácnosti postupne nahromadili.

Asi pre každého z nás je ľahké neustále naberať a potom niesť životom veci bez toho, aby sme sa vôbec zamysleli, čo pre nás znamenajú. Zaujímavé je, že vytriedenie a následné vyhodenie rokmi zbieraných harabúrd je veľmi náročný, často až bolestný proces. Ak sa nám to však podarí, odmenou je priestor, v ktorom vyniknú veci, ktoré si našu pozornosť naozaj zaslúžia.

Ak si chcete túto jar spraviť naozaj dôsledný poriadok, skúste si na kus papiera napísať všetko, čo je vo vašom živote dôležité. Vaším cieľom však nie je vytvoriť čo najdlhší zoznam.  Práve naopak, snažte svoj prehľad zúžiť na niekoľko pre vás skutočne podstatných položiek. V štyroch jednoduchých krokoch sa následne môžete zbaviť všetkých predmetov, ktoré s položkami na vašom zozname nesúvisia.

Štyri kroky ako vypratať svoj domov podľa feng šuej

  1. Urobte veľké jarné upratovanie, všetko pootvárajte a prejdite. Upratovaním tmavých a zabudnutých zákutí objavíte predmety, na ktoré ste už dávno zabudli. 
  2. Zaobstarajte si niekoľko veľkých papierových krabíc, na ktoré nalepíte tieto nápisy: NA DLHODOBÚ ÚSCHOVU, NA VYHODENIE a NEROZHODNUTÉ.
  3. Do krabice NA DLHODOBÚ ÚSCHOVU dajte všetko, o čom sa domnievate, že nejaký čas nebudete potrebovať. Pôjde najmä o staré výpisy z banky a všetky materiály, ktoré nemôžete vyhodiť, avšak ich v najbližšej dobre zjavne nebudete potrebovať.
    Do škatule NA VYHODENIE umiestnite všetko, čo vám pripomína tú časť minulosti, ktorú si prajete nechať za sebou.
    Všetko, čo sa vám nakopilo v dome a o čom si nie ste istí, či vám to bude chýbať, vložte do krabice NEROZHODNUTÉ.
  4. Za mesiac vyhoďte z krabice NA VYHODENIE všetko, čo vám nechýbalo. Za ďalší mesiac prezrite  krabicu NEROZHODNUTÉ, či je možné niečo presunúť  NA VYHODENIE alebo NA DLHODOBÚ ÚSCHOVU. Tretí mesiac prezrite obsah krabice NA DLHODOBÚ ÚSCHOVU  a prípadne vyberte ďalšie veci NA VYHODENIE.

- - Inzercia - -