Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Móda storočiami

august 17, 2018 - 17:25
Promenáda na Hviezdoslavom námestí ožije 7. septembra od 17:00 dobovou módou. Postupne sa na móle predstaví raný stredovek, renesancia, barok, empír, biedermeier a romantizmus, secesia, móda 1. polovice 20. storočia a súčasná móda. Súčasnú módu predstaví slovenská módna značka DONNA ROSI, ktorá prinesie jesenné módne trendy.
Foto: 

Móda po stáročia ovplyvňuje ľudí. Ľudia sa ňou snažili niečo vyjadriť, či už z umeleckého alebo praktického hľadiska. Poukazovala tiež na rozdiely v jednotlivých spoločenských vrstvách. Dnes je móda otvorená novým štýlom a možnostiam. Radi by sme Vám pútavým spôsobom priblížili, ako sa vyvíjala móda od ranného stredoveku po súčasnú módu a do akej miery je súčasná móda ovplyvnená tou minulou. Môžete sa tešiť aj na ponuku rôznych handmade produktov.

Komentované módne prehliadky budú doplnené hudobnými a tanečnými ukážkami daného obdobia. Sprievodná hudba zaznie v podaní The Ladies Ensamble a La Jana & Her Cats, tanečné ukážky v podaní Fringia. Módne prehliadky pripravili Fringia, Elijana, a Dámska módna revue.  Záver podujatia bude patriť šansónovému koncertu v podaní speváčky a herečky Jany Hubinskej.

Podujatie finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj. 

- - Inzercia - -