Dnes je piatok, 03.december 2021, meniny má: Oldrich
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Šesť župných škôl pozýva do svojich priestorov

január 23, 2019 - 11:18
V tomto týždni môžu žiaci základných škôl, ich rodičia, pedagogickí poradcovia ako aj verejnosť navštíviť viaceré stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja v rámci ich Dní otvorených dverí. Cieľom je bližšie spoznať priestory škôl a najmä ich vzdelávaciu ponuku.
Foto: 
internet

„Považujem za veľkú výhodu si ísť pozrieť školu, kde by chcel žiak študovať, alebo kam by chcel jednoducho ísť. Samozrejme, župa spustila aj webstránku www.strednapremna.sk a vydala brožúru, kde sú na jednom mieste všetky stredné župné škkoly. Ale ten kontakt a osobný zážitok dá asi najviac,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 

 

V stredu 23.1.2019 otvorí svoje brány od 9:00 do 17:00 hodiny Stredná odborná škola technická na Vranovskej 4 v Bratislave. Návštevníkov čaká prezentácia školy, učebných a študijných odborov, konzultácie s výchovným poradcom, majstrami odbornej výchovy, ukážky žiackych prác na obrábacích strojoch, ukážky programovania CNC strojov, ukážky žiackych prác v oblasti zlatníctva. Chýbať nebudú ani informácie týkajúce sa mimoškolskej činnosti, aktivít školy, či súťaží a projektov. 

 

Stredná odborná škola Chemická vo Vlčom hrdle 50 v Bratislava organizuje svoj 3. Deň otvorených dverí vo štvrtok 24. januára 2019 od 09:00 do 14:30 hodiny. Počas dňa si pre návštevníkov škola aj žiaci pripravili zaujímavé chvíle pri pokusoch v chemických laboratóriách a odborných učebniach. Tí sa dozvedia aj niečo viac o štúdiu, prijímacích skúškach a ďalších aktivitách školy.  

 

Kvalitné štúdium a dobrú perspektívu bude vo štvrtok 24.1.2019 prezentovať Spojená škola na Tokajíckej 24 v Bratislave. Od 9:00 do 16:00 hodinybudú k dispozícii priestory školy, učebne, ale najmä pedagógovia a žiaci, ktorí radi odpovedia na zvedavé otázky. Dozviete sa viac o odevnom designe, stylingu a marketingu, tvorbe nábytku a interiéru, konzervátorstve a reštaurátorstve drevorezieb, designe interiéru, reklamnej tvorbe a ďalších. Pripravené sú tvorivé dielne jednotlivých odborov, módna show, kultúrny program, výstava prác žiakov, videoprojekcia o živote školy.  

 

V piatok 25.1.2019 otvoria svoje brány dve župné školy. Žiaci 5. ročníka základnej školy, ktorí majú radi tanec a uchádzajú sa o štúdium tanca, môžu zavítať do priestorov Tanečného konzervatória Evy Jaczovej, na Gorazdovej 20 v Bratislave. Od 14:00 do 18:00 hodiny sa tak prenesú do života tejto školy, spoznajú jej priestory, tanečnú sálu, dozvedia sa podrobnosti o štúdiu, úspechoch žiakov  aj školy, zistia viac o medzinárodných projektoch a aktivitách.

 

V piatok 

madarskygympel.jpg

Šesť župných škôl pozýva do svojich priestorov
Foto: 
internet
25.1.2019organizuje Deň otvorených dverí aj Základná škola a Gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským na Dunajskej 13 v Bratislave.  Budúcim školákom a ich rodičom odprezentuje možnosti štúdia,od 9:30 do 12:30 hodiny (podľa záujmu návštevníkov aj dlhšie) budú k dispozícii učitelia, žiaci a stretnúť sa bude možné aj s vedením školy. Pripravená je prehliadka priestorov školy, ukážkové hodiny a interaktívny kvíz pre záujemcov o štúdium “Milujem ťa, Dunajská”.

 

V sobotu 26.1.2019 sa bude možné oboznámiť s priestormi modernej technickej bratislavskej Strednej priemyselnej školy strojníckej sídliacej v historickej budove na Fajnorovom nábreží 5. Deň otvorených dverí bude od 10:00 do16:00 hodiny. Už v piatok,  25. januára 2019, presne na 115-te výročie prvých polročných skúšok, sa   o 10.00 hod. v aule školy začne seminár s absolventmi školy "Zručnosti a vedomosti absolventa „Fajnorky“ včera, dnes a zajtra". Na túto akciu sú pozvaní absolventi úspešní v študovanom odbore a hlavné slovo budú mať „Fajnoráci“. Potom v sobotu, 26. 1. 2019 nasleduje v histórii školy prvý "Sobotný deň otvorených dverí - Stretnutie generácií pre budúcnosť", ktorý sa uskutoční v deň prvých absolventských skúšok školy v roku 1904 a bude venovaný nielen verejnosti, ale najmä žiakom, učiteľom a absolventom školy.

- - Inzercia - -