Dnes je piatok, 03.december 2021, meniny má: Oldrich
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ružinov plánuje do konca roka zaviesť rezidenčné parkovanie

august 20, 2019 - 19:44
Ružinov ako ďalší v poradí chce zaviesť čiastočné rezidenčné parkovanie. Podobne ako Petržalka, plánuje do konca roka spustiť pilotný projekt rezidenčné parkovania na najstaršom ružinovskom sídlisku na Nivách.
Foto: 

Pri riešení parkovania chce mestská časť postupovať od hraníc so Starým Mestom smerom do Ružinova. Práve tieto časti Ružinova sú z hľadiska parkovania najkritickejšie.

Okrem pilotného projektu  je ambíciou starostu Martina Chrena  vytvárať aj nové parkovacie miesta. Len nedávno vyzýval obyvateľov, aby si vybavili rezidenstskú  kartu a parkovali v areáli technických služieb na Bazovej.  Parkovisko na Bazovej bolo sprístupnené aj vďaka primátorovi Matúšovi Vallovi a je vytvorené výhradne pre obyvateľov s parkovacím preukazom.

Mestská časť plánuje od jesene aj dopravný prieskum, ktorý má slúžiť ako podklad parkovacej a dopravnej politiky Ružinova. Vyplynúť z neho by malo aj to, ktoré lokality treba riešiť prioritne a kde by sa rezidenčné parkovanie malo zavádzať.

V Petržalke chcú pilotný parkovací systém spustiť už od od novembra. Platiť má v miestnej časti Dvory, ktorá je najbližšie k Starému Mestu.

Do prvej polovice budúceho roka by mal byť parkovací systém zavedený v celej Petržalke.

Pilotný  projekt rezidenčného parkovania v obidvoch mestských častiach  má preferovať obyvateľov s trvalým pobytom v mestskej časti. 

 

- - Inzercia - -