Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Chcete schudnúť bez jo-jo efektu?

september 09, 2019 - 20:27
Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, akú dôležitú úlohu pri chudnutí zohráva psychika? Viete ako hľadať motiváciu alebo zapracovať na svojej pevnej vôli, aby ste dosiahli svoj vysnívaný sen?
Foto: 
Shutterstock

Radí Martina Dvořáková, výživová poradkyňa

Chudnutie je totiž zložitý proces

Chudnutie je jedno z najčastejších predsavzatí, ale len nízkemu percentu vydrží odhodlanie dlhšie ako pár dní či týždňov. Čo robiť, aby sme boli úspešní?

Chudnutie je náročné obdobie aj po psychickej stránke, preto sa so svojím telom neoplatí experimentovať. V prvom rade je dôležité dať si hneď na začiatku reálne a dosiahnuteľné ciele. Schudnúť to, čo sa na nás nabalilo za niekoľko mesiacov či rokov, sa nedá zo dňa na deň. Majte svoj cieľ, ale i plán, ako ho dosiahnete. Nefantazírujte, nepreceňujte seba a svoje schopnosti. Dajte si méty, ktoré viete dosiahnuť postupne, krok po kroku. Začnite napríklad s cieľom prvých 5 kg. Akonáhle to dosiahnete, posuniete svoj cieľ o ďalších 5 kg. Ak sa vám podarí ich naplniť, bude vám to robiť radosť a motivovať vás do ďalších výziev. Keď si totiž hneď na úvod poviete, že schudnete 30 kg, cesta bude príliš dlhá a mnohokrát aj nereálna. Vtedy nastane ten moment, keď sa svojho cieľa vzdáte.

Viac rád nájdete v aktuálnom ZDRAVÍ RODINY

- - Inzercia - -