Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavský samosprávny kraj pripravil pre svoje školy športový deň

október 14, 2019 - 11:33
Pre podporu športovania tínedžerov pripravil Bratislavský samosprávny kraj športový deň. Okrem toho buduje nové telocvične a športoviská. Práve v týchto dňoch bol vyhodnotený tender na vybudovanie športového areálu v Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) na ulici Karola Adlera 5 v bratislavskej mestskej časti Dúbravka.
Foto: 
FB Juraj Droba

"Zorganizovali sme prvý Župný športový deň, kde súťažili v 9 športových a jednej vedomostnej disciplíne viac ako 1000 detí z 53 škôl. Ja sám si bez športu neviem život predstaviť. Podujatie prišli podporiť aj Jano Lašák a Rado Rančík. Viacerí predviedli prekvapivo dobré výkony. Som hrdý na to, že na župných školách máme takých šikovných študentov", píše predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba na socialnej sieti. 

Okrem športového dňa a rôznych iných aktivít, ktoré pre školy organizuje Bratislavský samosprávny kraj, plánuje vybudovať, resp. zrepasovať viacero športových plôch. 

Práve v týchto dňoch vyhodnotil tender na nový športový areál v dúbravskej SPŠE. Ten sa bude skladať z futbalového, multifunkčného a tenisového ihriska. Výherca tendra firma Pittel + Brausewetter so sídlom v Bratislave má zabezpečiť aj umelé osvetlenie týchto ihrísk. Futbalové ihrisko bude mať povrch z umelej trávy, tenisové ihrisko bude mať umelý akrylátový povrch a povrch multifunkčného ihriska bude z gumového granulátu PUR/EPDM. Na multifunkčnom ihrisku si budú môcť žiaci zahrať volejbal, nohejbal a basketbal. 

Nové športové plochy budú vybudované aj na mieste pôvodných ihrísk v rovnakom rozsahu a aj v rovnakej plošnej výmere.

Vďaka tejto a iným aktivitám v oblasti školstva sa Bratislavský samosprávny kraj môže právom pochváliť stúpajucou kvalitou stredného odborného školstva.  V septembri tohto roku nastúpilo na odborné školy  o 500 prvákov viac, ako minulý.

"Po dvoch rokoch tvrdej práce Odboru školstva si myslím, že dnes sú naše školy reálnou konkurenciou pre súkromné či cirkevné. Chceme ich dostať na úplnú špičku a najmä tie odborné sa tam vďaka kvalite štúdia aj praxe blížia. Medzi absolventmi sú úspešní podnikatelia, IT špecialisti, vedci či umelci," píše ďalej Juraj Droba na scoiálnej sieti. 

Bratislavský samosprávny kraj spravuje  54 stredných odborných škôl a gymnázií .

- - Inzercia - -