Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Do petržalského parkovacieho systému sa elektronicky zaregistrovalo viac ako 10 500 obyvateľov

október 21, 2019 - 16:08
"Za necelé tri týždne od spustenia registrácií do Petržalského parkovacieho systému, ktorý spúšťame od 1. novembra, sa elektronicky zaregistrovalo už viac ako 10 500 Petržalčanov. Podľa našich sčítaní je to takmer polovica všetkých petržalských domácností ", informuje starosta Petržalky Ján Hrčka na sociálnej sieti.
Foto: 
bratislavaden.sk

"Ďalších 1300 ľudí, ktorí používajú služobné autá na súkromné účely a priniesli na úrad potvrdenie, bude zaregistrovaných v priebehu najbližších dní, pretože je pomerne náročné to papierovo spracovať. Chcem sa týmto ľuďom ospravedlniť za oneskorenie aj za potrebu priniesť tieto potvrdenia osobne, ale bohužiaľ ich nie je možné overiť elektronicky",  informuje ďalej .

"Zo všetkých zaregistrovaných sa viac ako 85% ľudí zaregistrovalo elektronicky a menej ako 15% ľudí muselo prísť osobne na úrad. Pevne verím, že spustenie parkovacieho systému prinesie viditeľné zlepšenie už v prvých dňoch a že všetkým Petržalčanom sa bude parkovať lepšie", dodáva Ján Hrčka.

Oddelenie na vybavovanie dokladov Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave zaznamenalo v posledných dňoch zvýšený počet žiadateľov o vydanie nových občianskych preukazov z dôvodu zmeny trvalého pobytu. Ako informuje KR PZ v Bratislave na sociálnej sieti, súvisí to najmä so zavedením novej parkovacej politiky v mestskej časti Petržalka.

- - Inzercia - -