Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislava potrebuje rýchle dopravné riešenia

október 30, 2019 - 11:00
Doprava v Bratislave je z roka na rok horšia. A výrazne sa ešte zhorší, keď v najbližších rokoch v “novom centre” pribudnú ďalšie obrovské budovy.
Foto: 
spojenaba.sk

"Potrebujeme riešenia, a potrebujeme ich rýchlo. Lebo len v zóne Mlynské nivy - Chalupkova (väčšina je na území Starého Mesta, kde už platí územný plán zóny, povoľujúci nové mrakodrapy) pribudne čoskoro približne 200 tisíc ľudí (a asi 70 - 80 tisíc áut). Nedávno som si robil prepočet, pre účely výpočtu kapacity našich škôl a škôlok, a len v Ružinove už dnes vieme, že pribudne takmer 30 tisíc obyvateľov. To je ako jedno menšie krajské mesto", píše starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

V utorok 29. októbra odprezentoval primátor Bratislavy Matúš Vallo na večernej odbornej diskusii štyri varianty riešenia električkovej trate pri nákupnom centre Eurovea . Tím, ktorý magistrát zostavil, pracoval na návrhu šesť mesiacov a preveroval sedem možných trás električky. 

"Zo štyroch možných variantov mesto presadzuje trasu budúcej električky po Pribinovej ulici, prechádzala by ďalej po Košickej a Miletičovej ulici a napojila by sa na ružinovskú radiálu. Toto riešenie je podľa Chrena takmer totožné s návrhom, ktorý predložil v spolupráci so starostom Vajnôr Martinom Kurucom pred dvoma rokmi", informuje ružinovský starosta ďalej na sociálnej sieti.

"Určite sa o tom bude ešte veľa hovoriť, aj veľa emócií sa prejaví. A veľa bude treba rokovať, strážiť a investovať, aby nová električka bola čo najmodernejšia, najtichšia a aby bola postavená čo najskôr", dodáva. 

Nová trasa električky, ktorou chce bratislavský magistrát spojiť Petržalku a Ružinov by mala viesť cez Starý most – Pribinovu – Košickú – Miletičovu ulicu. Vedenie Bratislavy chce novou električkovou trasou odľahčiť dopravu v novovznikajúcom bratislavskom Downtowne.

- - Inzercia - -