Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Staré Mesto zvýšilo cenu rezidentskej parkovacej karty

november 14, 2019 - 19:33
Bratislavská mestská časť Staré Mesto zvyšuje od decembra cenu za parkovaciu kartu pre obyvateľov mestskej časti na 39 eur. Podľa oficiálnej webovej stránky, zvýšením ceny nabieha mestská časť na celomestskú parkovaciu politiku. Nakoľko sa však spustenie celomestskej parkovej politiky očakáva až v roku 2021, zvýšenie ceny za parkovanie pre rezidentov sa môže javiť ako snaha o naplnenie budúcoročného staromestského rozpočtu.
Foto: 
bratislava24.sk

V decembri vstupujú do platnosti aj zmeny v zmluve s BPS Park, ktoré boli schválené zastupiteľstvom mestskej časti. Spoločnosť BPS Park na základe zmluvy so Starým Mestom z roku 2005 s dobou platnosti do roku 2026, spravuje v mestskej časti 2489 parkovacích miest. Prvou zmenou je zníženie ceny parkovacej karty pre Staromešťana z pôvodných 60 eur na 39 eur. Kompenzáciou sa zdá byť predĺženie doby spoplatnenia krátkodobého (hodinového) parkovania. Doterajší čas spoplatnenia v pracovných dňoch v čase od 8.00 hod. do 16.00 hod. sa predĺžil až do 18.00 hod. Ďalšou prijatou zmenou je vyhradenia cca 220 parkovacích miest pre rezidentov v čase 17.00 hod. až 8.00 hod.

Napriek tomu, že zmeny v parkovaní boli v zastupiteľstve prijaté väčšinou poslancov, našli sa aj takí poslanci, ktorí prijaté zmeny kritizovali a uviedli, že pre BPS Park budú zmeny znamenať iba zvýšenie zisku. Naproti tomu riaditeľ spoločnosti sa vyjadril, že schválenie dodatku k zmluve bude znamenať zlepšenie pomerov parkovania pre rezidentov a návštevníkov mestskej časti. Zároveň deklaruje zlepšenie komfortu parkovania umožnením zaplatenia za parkovanie prostredníctvom bezkontaktných platobných kariet.      

- - Inzercia - -