Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zuzana Šebová: Na materskej ma to baví

december 09, 2019 - 19:32
Herečka Zuzka Šebová sa z materstva teší a už sa aj naučila, ako neodpovedať na otázky o kojení či šatkovaní. Čo prezradila o svojom synčekovi Rudkovi?
Foto: 
Foto archív Zuzany Šebovej

Učíme sa navzájom

Rudy už začína pomaličky rozprávať, vie už asi osem slov a veľmi rád ich používa. Zvyšok rozpráva v swahilčine, ako to my s Miškom nazývame. No a, samozrejme, už si vie aj vydobyť svoje, ak chce aby som mu niečo podala, tak na mňa vykrikuje, až kým mu to nesplním. Ale zas napríklad na pieskovisku, keď mu niekto niečo zoberie a odíde s tým, on si bez reptania nájde inú hračku a hrá sa spokojne s ňou. Samozrejme, je aj veľmi veľa situácii, keď vôbec nevieme ako máme reagovať, ale to všetko patrí k prvorodičovstvu. Všetko je to pre nás nové. A vlastne aj pre Rudka, takže sa učíme navzájom.Niekedy meliem z posledného

Netušila som, že ma bude až tak baviť byť toľko doma a starať sa o niekoho. Netušila som, že budem mať až toľko trpezlivosti s vysvetľovaním: „Rudy toto nono“. A najviac a absolútne som netušila, že sa budem tak strašne tešiť z toho, keď moje dieťa povie „mamaaa“. Mne sa môj život veľmi páčil aj pred narodením Rudka, ale s ním je to všetko ešte o sto percent lepšie. A možno že až o dvesto. Samozrejme sú dni, keď už meliem z posledného, ale to patrí k tomu.

 

- - Inzercia - -