Organizácia Zlatého koncertu prešla po mnohých rokoch na Vás. Prečo si myslíte, že je dôležité udržiavať podujatia tohto druhu?

Z jednoduchého dôvodu. Prišlo mi ľúto, aby tak kvalitná značka a projekt, akým Zlatý koncert určite je, nemala pokračovanie aj v budúcnosti. Je to podujatie s dlhoročnou tradíciou, uznávané nielen u nás na Slovensku, ale aj v českej metropole. Snažím sa nadviazať na kvalitne odvedenú prácu počas minulých rokov a v zmysle tradície obohatiť každý ročník  Zlatého koncertu niečím novým. Tento rok sa po prvý raz presúvame zo športových hál do Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu.

Keďže súčasná doba je poznačená zhonom a ľudia bývajú čoraz väčšmi zaneprázdnení, je nutné dať im možnosť odreagovať sa na takýchto kultúrnych podujatiach. V mojom prípade to funguje najlepšie v kombinácii kultúrneho vyžitia a prechádzok v prírode na čerstvom vzduchu.

Ako ste už spomenuli, po prvý raz sa presúva miesto konania zo športových hál do naozaj lukratívnych, avšak menších priestorov. Prečo?

Keď som sa prvýkrát dozvedela o novozrekonštruovanej Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu od mojej priateľky, ihneď ma táto myšlienka zaujala. Pomyslela som si, že počúvať kvalitných umelcov v tomto výnimočnom priestore musí byť zážitok, ktorý by som rada sprostredkovala aj ostatným ľuďom. Bratislavský hrad je dominantou mesta. Jeho priestory dýchajú históriou a taktiež obrovskou silou. Je úžasné a zároveň výnimočné počúvať umelcov v takýchto unikátnych priestoroch, kam sa človek nemá možnosť za bežných okolností dostať a vidieť ich. 

Na Zlatom koncerte vystupujú zakaždým umelci tých najzvučnejších mien. Podľa čoho ich vyberáte?

Agentúra Promotion organizovala Zlatý koncert v Bratislave 13 rokov. Vystupovali na ňom poprední slovenskí a českí interpreti. Za všetky mená spomeňme umelcov ako: Karel Gott, Lucie Bílá, Desmod, Kristína, Majk Spiriti, Dara Rolins, Michal David a ďalší. Za uplynulé dva ročníky sme chceli priniesť do projektu tzv. svieži vietor a podporiť talenty súčasnej generácie.

Ak by ste mohli namotivovať ľudí, aby sa tejto udalosti zúčastnili, aké slová by ste zvolili? Prečo si kúpiť lístok práve na toto podujatie?

Počas príprav 15. ročníka Zlatého koncertu som sa snažila spojiť kvalitnú hudbu s kvalitným priestorovým zážitkom. Ten ponúka práve baroková jazdiareň s históriou siahajúcou až do čias Márie Terézie. Tento fakt už sám o seba umocňuje pocit výnimočnosti. 

Organizátorka podujatia, pani Monika Reháková:

Lístky na ZLATÝ KONCERT si môžete zakúpiť TU.

Partner podujatia: STAR production, s.r.o. - www.zenskyweb.sk