Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čokoládová odmena pre malých aj veľkých školákov

január 24, 2020 - 19:00
Prvá polovica školského roka sa chýli ku koncu a deťom už sa pomaly pripravuje vysvedčenie, ktoré dostanú už na budúci týždeň. Nech už školáci prinesú domov akékoľvek známky, nezabudnite na to, že pochvalu za úsilie a výkony si zaslúži každý. Pripravte im preto sladké a zábavné prekvapenie, napríklad v tvare medvedíka.
Foto: 

História vysvedčení sa u nás píše od čias cisárovnej Márie Terézie, ktorá ustanovila Všeobecný školský poriadok a zaviedla ním povinnú školskú dochádzku. V minulosti si žiaci odniesli domov vysvedčenie až po ukončení celého štúdia, dnes však deti dostávajú hodnotenie dvakrát do roka. Rovnako to bude aj v piatok 31. januára. Radšej zabudnite na káranie za zlé výsledky, naopak, odmeňte ich za snahu a motivujte k ďalším pokrokom.

Pripravte im napríklad čokoládové prekvapenie v tvare obľúbeného Haribo Zlatého medvedíka, príprava ktorého vôbec nie je náročná. Deti si navyše môžu dezert samé dozdobiť malými želatínovými medvedíkmi z balení Haribo Goldbären, ktorí majú úplne rovnaký tvar. Kreativite sa medze nekladovú!

Brownie medvedík pre každého školáka

Ingrediencie:

 • 50 g horkej čokolády
 • 50 g mliečnej čokolády
 • 50 g masla
 • 90 g cukru
 • 1 balíček vanilkového cukru
 • 1 vajce
 • 50 g múky
 • štipka soli

Postup:

 1. Trúbu predhrejte na 180° C.
 2. Horkú čokoládu nahrubo nasekajte a spolu s maslom nechajte v mise vo vodnom kúpeli rozpustiť. Vzniknutú hmotu nechajte trochu vychladnúť a potom opatrne vmiešajte cukor a vajce. Keď sa všetko spojí, pridajte ešte štipku soli a múku.
 3. Vzniknuté cesto nalejte do formy a pečte 30 minút v predhriatej trúbe. Potom medvedíka vyberte a nechajte vychladnúť.
 4. Medvedíka opatrne vyberte z formy a ozdobte mliečnou čokoládou rozpustenou vo vodnom kúpeli.

Tip:

K tomuto čokoládovému medvedíkovi sa výborne hodí vanilková zmrzlina. Dozdobiť ho možno aj ovocnými želatínovými cukríkmi Haribo Goldbären.

- - Inzercia - -