Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pri tragédii v detskom letnom tábore v Turčeku zomrelo jedno dieťa

august 17, 2021 - 09:47
Za doposiaľ nezistených okolností sa v noci zranilo viacero detí, pričom jedno z nich zraneniam podľahlo.
Foto: 
shutterstock.com

 V noci zo 16. na 17. augusta sa v detskom letnom tábore v obci Turček odohrala tragédia, pri ktorej zomrelo jedno dieťa. Ako informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti, za doposiaľ nezistených okolností sa tu zranilo viacero detí, pričom jedno z nich zraneniam podľahlo.

„Na miesto boli ihneď vyslané všetky dostupné policajné hliadky a tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. V súčasnosti vykonávame všetky potrebné prvotné procesné úkony s cieľom zdokumentovania skutku a rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku. Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme poskytovať k predmetnej udalosti žiadne bližšie informácie až do skončenia vyšetrovania," uviedla polícia.

Podľa dostupných informácií detský tábor v Turčeku zasiahla v noci búrka s víchricou, sedemročný chlapec neprežil zásah bleskom. Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová potvrdila, že sa zranilo aj ďalších sedem detí, ktoré boli po ošetrení prevezené do nemocnice. Úprimnú sústrasť rodine sedemročného chlapca vyjadril na sociálnej sieti minister školstva Branislav Gröhling.


- - Inzercia - -