Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dnes je Deň počatého dieťaťa

marec 25, 2015 - 15:18
Fórum života vyzýva ľudí dobrej vôle, aby na znak úcty k životu a k ochrane počatého dieťaťa nosili v týchto dňoch bielu stužku.
Foto: 
Dnes je Deň počatého života. Výkonná riaditeľka Fóra života Renáta Ocílková povedala, že dieťa je darom tomuto svetu už od momentu svojho vzniku na bunkovej úrovni. „Vytvorme mu prostredie prijatia a lásky. To je myšlienka, ktorú Fórum života na Slovensku aktívne šíri už pätnásty rok, najmä na Deň počatého dieťaťa - 25. marca. Chceme sa zjednotiť so všetkými ľuďmi dobrej vôle, ktorí si vážia ľudský život a uznávajú ho už od počiatku,“ povedala.
 
 
Život je podľa Ocílkovej základným právom človeka, bez neho by nebolo možné chrániť ani iné ľudské práva. „Úroveň spoločnosti sa nehodnotí podľa ekonomickej situácie a úrovne osobného blahobytu, ale podľa toho, ako si dokáže ctiť a chrániť tých najslabších. Počaté deti sú už prítomné medzi nami, ide o to, či ich zahrnieme do života tohto sveta, alebo ich vylúčime. Dnes, keď bojujeme za práva zvierat a chránime vzácne druhy osobitnými zákonmi už v zárodku, ponúknime šancu na život aj počatým deťom,“ vyhlásila s tým, že treba sa zasadiť za také zákony, ktoré ich budú chrániť a ktoré zlepšia aj nepriaznivú demografickú situáciu na Slovensku. Fórum života vyzýva ľudí dobrej vôle, aby na znak úcty k životu a k ochrane počatého dieťaťa nosili v týchto dňoch bielu stužku ako symbol života, čistoty a ochrany ľudskej dôstojnosti.
 
Zdroj: SITA
Foto: Thinkstock

- - Inzercia - -