Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

IAN CALLUM – NAJLEPŠÍ INTERIÉROVÝ DIZAJNÉR ROKA

júl 12, 2013 - 21:50
Šéfdizajnér Jaguar IanCallum získal titul najlepšieho interiérového dizajnéra roka v rámci cien veľtrhu Automotive Interiors Expo. „Je pre mňa cťou získať toto ocenenie. Je naozaj úžasné, že som spolu so štúdiom Jaguar Design získal uznanie v oblasti interiérového dizajnu,“ povedal Ian Callum pri preberaní ceny.
Foto: 

Interiéry modelov Jaguar pre mňa vždy predstavovali výnimočné miesta a preto je veľmi dôležité mať nové, svieže myšlienky a zároveň zachovať faktor prívetivosti a zábavy, typický pre našu značku. Naším cieľom je vytvárať v interiéroch prostredie, ktoré je nielen funkčné, no súčasne pôsobí dramatickým a výnimočným dojmom. Som na svoj tím veľmi hrdý, pretože sa im tieto vlastnosti podarilo naozaj jasne a zreteľne zakomponovať do všetkých aktuálnych produktov, ku ktorým patria luxusné modely XF a XJ, model XK a, samozrejme, aj nový športový model F-TYPE.
Veľtrh s udeľovaním cien Automotive Interiors Expo je oslavou najlepších svetových dizajnérov, inovácií a produktov v oblasti automobilových interiérov. Nominácie na víťazov titulu interiérového dizajnéra roka zostavujú dizajnéri a odborníci na interiér automobilov z celého sveta. Kandidátov, ktorí postúpia do užšieho výberu, hodnotí porota zložená z renomovaných svetových novinárov.Ian Callum sa narodil v škótskom meste Dumfries a študoval priemyselný dizajn na umeleckej škole Glasgow School of Art. Svoj talent vycibril na dvojročnom kurze automobilového dizajnu na Royal College of Art. Vďaka vynikajúcemu výkonu na Royal College of Art ho v roku 1978 najala automobilka Ford a dvanásť rokov pracoval v dizajnovom štúdiu tejto spoločnosti. Potom odišiel do štúdií Ghia, TWR a Aston Martin. Ian nastúpil do automobilky Jaguar v roku 1999 a pod jeho taktovkou štúdio Jaguar Design začalo novú, vzrušujúcu éru tejto značky. Po konceptoch ako R-Coupe, RD-6 a Advanced Lightweight Coupe sa za tri roky úplne zmenila modelová ponuka Jaguar. Prvým z novej éry bol model XK s hliníkovou konštrukciou, po ktorom nasledovali aktuálne sedany XF a XJ. Každé z automobilov pritom predstavuje čoraz dokonalejšiu verziu nového, elegantného dizajnového jazyka značky. Tento nový jazyk získava ešte výraznejší charakter prostredníctvom dvojmiestnych športových modelov F-Type, predstavených len nedávno. Ian získal päť čestných doktorátov na univerzitách z celého sveta a tiež titul najlepšieho dizajnéra Royal Designer for Industry od kráľovskej inštitúcie RSA (Royal Society for the encouragement of Arts, Manufacturers and Commerce).

- - Inzercia - -