Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Irv Gordon a jeho Volvo najazdili 3 milióny míľ

november 03, 2013 - 13:12
Dokázal to! „Miliónmíľový“ Irv Gordon so svojím Volvom 1800S z roku 1966 dosiahol 18. septembra tohto roku fenomenálnu hranicu troch miliónov najazdených míľ, čo je to isté, akoby 120-krát obišiel zemeguľu. Túto métu dosiahol pri dedine Hope na ceste Seward Highway južne od mesta Anchorage na Aljaške, v jedinom americkom štáte, kde Irv so svojím slávnym autom ešte nikdy nebol.
Foto: 

Celé to bolo dosť nedramatické,“ povedal Irv. „Jednoducho sme išli pokojným tempom a sledovali počítadlo míľ, aby sme neprepásli ten úžasný moment.“ Stalo sa to 18. septembra o 16. Hodine, keď sa počítadlo míľ konečne pretočilo na hodnotu svedčiacu o tom, že Irv a jeho Volvo dosiahli vysnívané tri milióny najazdených míľ, ktoré si pred mnohými rokmi určili za svoj cieľ. „Nejde však len o tie tri milióny míľ na počítadle. Oveľa podstatnejšie sú všetky cesty, ktoré som absolvoval, kým som tento počet míľ dosiahol, a čo som počas nich zažil,“ pokračoval Irv. „Nikdy som si nedával cieľ najazdiť jeden či dva milióny míľ. Skrátka som si užíval jazdu a vychutnával život vďaka svojmu Volvu.“Pravá láska
Irv Gordon  si svoje Volvo 1800S kúpil v jeden piatok roku 1966 a okamžite sa doň zamiloval. Keď doň nasadol, jednoducho nemohol prestať šoférovať – bol predĺžený víkend – a už nasledujúci pondelok s ním prišiel do servisu kvôli údržbe po 1 500 míľach. Pri každodennom absolvovaní 125 míľ do práce a späť sa Irvovi Gordonovi aj vďaka fanatickej vášni pre údržbu a šoférovanie svojho vozidla podarilo prejsť za desať rokov 500 000 míľ. V roku 1987 oslávil svoju milióntu míľu obkrúžením reštaurácie Tavern on the Green v newyorskom Central Parku a v roku 2002 naskočilo na počítadle míľ jeho auta číslo dva milióny, keď za medzinárodnej účasti médií prechádzal cez námestie Times Square. Odvtedy Irv Gordon láme vlastné rekordy zakaždým, keď šoféruje svoje slávne auto.Úžasný svetový rekord
Na Aljašku, kde malo dôjsť k prekonaniu rekordnej trojmiliónovej hranice, bolo vozidlo prepravené na krytej korbe nákladného automobilu. Irv za ním pricestoval lietadlom. Po niekoľkých dňoch šoférovania sa počítadlo míľ priblížilo k onomu magickému číslu a za dejisko tohto výnimočného okamihu bola zvolená cesta vedúca na nádherný polostrov Seward. Tri milióny míľ je doteraz najväčšia vzdialenosť, akú kedy absolvoval jediný človek na jednom a tom istom automobile – tento svetový rekord bol zapísaný aj do Guinnessovej knihy rekordov.
 
Spoločnosti Volvo Cars a Volvo Cars Heritage s hrdosťou gratulujú k tomuto výnimočnému úspechu, ktorý sa podarilo dosiahnuť výnimočnému džentlmenovi na výnimočnom automobile! Je to doteraz ten najlepší dôkaz kvality, dlhovekosti a spoľahlivosti vozidiel Volvo, aký si len možno predstaviť. A Irv Gordon je človek, ktorý to dokázal.
 

- - Inzercia - -