Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Milujem thajský box

november 23, 2011 - 14:58
Krehká moderátorka televízie Markíza Janka Hospodárová vie prekvapiť!
Foto: 

 

Na parkete v tanečnej šou Let´s Dance divákov ladnými tanečnými kreáciami, ktoré ju v tejto súťaži posúvajú na čoraz vyššiu priečku, nás v redakcii informáciou, že v súkromí dáva prednosť drsnému tréningu thaiského boxu.

V súčasnosti žiarite na parkete v televíznej tanečnej šou Let´s Dance a pre mnohých ste prekvapením tohto ročníka. Ako si to užívate?
Ďakujem pekne, postúpili sme už síce do ôsmeho kola, no ja si až tak neverím. Podstatné je, že divák má aspoň z niektorých mojich tancov radosť a pozitívny zážitok. Snažím sa, a hovorím to úprimne, najmä kvôli tomu.

 

Venovali ste sa tancu nejakou aktívnou formou už v minulosti?
Nie, nikdy.

Je pre vás tanečný tréning iba jedna veľká drina alebo si na ňom užijete aj kopec zábavy?
Netvrdila by som, že ide iba o drinu, je to skôr náročné. Užijeme si aj zábavu, ale ak by jej bol kopec, tak nič nenacvičíme :-).

 

V tanečnej súťaži sa vám evidentne darí a diváci vás už vidia vo finále. Aký je váš tip na víťaza?
Neodvážila by som sa vidieť to až tak ružovo. Viete, človek v Let´s Dance prechádza obdobiami, počas ktorých sa mu darí, ale aj naopak. Ja som podľa mňa momentálne v tom „NAOPAK“. Uvidíme, ako sa s tým popasujem.

Nie ste práve večierkový typ. Chodievate na party po skončení priameho prenosu alebo sa radšej ponáhľate domov za vašimi zvieratami?
Absolvovala som iba dve party. Hoci je na nich super atmosféra, únava mi nedovoľuje navštevovať ich častejšie. Tiež sa snažím uchmatnúť si aspoň trochu času pre svoj súkromný život.

 

Vďaka rôznym tanečným štýlom sa na parkete menia vaše kostýmy i účesy. Vy však máte v súkromí už roky rovnaký imidž. Neinšpirovala vás táto súťaž k nejakej zmene?
      Ostrihaná na „páža“ som bola naozaj iba jediný raz v živote. Mám rada svoje dlhé vlasy a odvážne si myslím, že mi dokonca pristanú. Na druhej strane ma láka aj extra krátky účes, ale ešte s ním chvíľu počkám.

Po skončení súťaže budete celkom iste dostávať rôzne pozvania na tanečné vystúpenia na firemné večierky. Ste naklonená tomuto druhu pracovnej ponuky?
Ale iste, ak by to malo hostí na party potešiť, prečo nie?

 

Televízni diváci si vás obľúbili pre vaše šarmantné vystupovanie a kultivovaný prejav. Aj vy ste však len človek. Ako vyzerá rozladená Janka Hospodárová?
Moja zlá nálada pramení väčšinou z únavy. Vtedy som trochu smutná a aj trochu nevrlá. Žiaľ, nezaberá na to nič iné iba spánok. Viem byť, asi ako každý z nás, aj nepríjemná, i keď ma to potom mrzí.

Stretávam vás pri venčení vášho psíka a vždy sa mi pekne pozdravíte. Ste taká zdvorilá k všetkým ľuďom na ulici alebo si ma iba s niekým pletiete?
Možno sa vy na mňa predtým pekne usmejete, nie? Lebo, keď sa na mňa ľudia usmievajú, usmievam sa aj ja na nich a pozdravím sa. A niekedy ten úsmev vychádza z mojej iniciatívy a väčšinou sa mi dostane aj na oplátku späť. Myslím si, že tento zvyk by sme si mohli pestovať viacerí. Príjemnejšie by sa nám žilo.

 

Momentálne ste dosť pracovne vyťažená, máte vôbec čas na nejaké charitatívne činnosti týkajúce sa vašich milovaných zvierat?
Času je v súčasnosti naozaj málo, no na zvieratká si nájdem čas vždy. Počas víkendov navštevujem a moderujem rôzne charitatívne podujatia na podporu opustených zvierat. Je to síce náročné, ale má to pre mňa a  zvieratká z útulkov či z ulice obrovský význam. Väčšinou ide o osvetové akcie a osveta na túto tému na Slovensku stále veľmi chýba.

V minulosti ste sa vyjadrili, že pre správnu vec by ste sa nechali nafotiť aj nahá. Stojíte si za tým i dnes?
To že som povedala? Mladosť – pochabosť... Tak dobre, ale jedine pre zvieratá!

 

Ste známa bojovníčka za práva zvierat. Čomu sa na tomto poli aktuálne venujete?
Momentálne zakladám nadáciu, ktorá bude pomáhať fungovať rôznym slovenským útulkom. Nemôžem sa už dočkať tejto činnosti.

Máte teraz čas jazdiť na svojom koni?
Momentálne svojho koníka Diorka trošku zanedbávam, ale robím, čo môžem. Pár rokov mi už na jazdenie nezostáva čas. Trochu sa to zlomilo po mojom úraze chrbtice pred šiestimi rokmi, dovtedy som jazdila takmer denne. A boli to nádherné časy!

 

Koľko zvieracích domácich miláčikov by sme dnes našli u vás doma?
Päť: tri mačičky, psíka a papagája Alexandra Malého.

Váš byt v centre sa nachádza v starej zástavbe. Zrekonštruovali ste ho sama alebo s pomocou odborníkov na bývanie?
Práve sa v procese jemnej rekonštrukcie nachádzam a prerastá mi to cez hlavu. Každý mešká s termínmi dodávok. Ja však nie som taká zručná, aby som sama dokázala manuálne rekonštruovať byt. Už nech sú Vianoce, dovtedy sa hádam nasťahujem späť.

 

Kde ste nachádzali inšpiráciu na jeho zariadenie?
Inšpiráciu nachádzam na cestách a v obchodoch s nábytkom, ktoré sú dnes veľmi vkusne zariadené. Stačí sa ísť pozrieť, je tam plno nápadov na inšpiráciu. 

Vo vašom byte vás navštívila dokonca aj odborníčka na feng šuej, aby vám poradila, čo by ste v ňom mali zmeniť, aby ste doň „prilákali“ partnera. Dali ste na jej rady?
Veľmi nie. Iba na niektoré z nich, ale nejako to nezabralo :-).

 

Nejde vám už poriadne na nervy, ako sa ľudia starajú do vášho súkromného života a riešia neustále váš „neexistujúci“ partnerský vzťah?
Ide! Všetci to neustále vyťahujú, akoby na mne už nič iné zaujímavé nebolo. To, že nemám partnera, je najväčšia atrakcia. Pripadá mi to dosť hlúpe, ale čo narobím?  Ako keď o hercovi Viktorovi Horjánovi neustále dookola verklíkujú: ten homosexuál. Ja som zasa prototyp ženy bez partnera. Ach jaj.

Dá sa na to zvyknúť alebo si občas aj poplačete? Alebo máte inú formu, ako odbúrať stres z toho, keď vám niekto v médiách ublíži tým, že o vás napíše nepekné veci?
Som citlivá, ale neplačem pre nič za nič. Najlepším liekom na všetko je dobré jedlo a spánok. No a očistná spoločnosť super priateľov, ktorých mám, našťastie, dosť. Bez nich by bol život naozaj ťažký. Milujem aj thajský box, ktorý nepravidelne trénujem. A prechádzky v Horskom parku alebo v inej zelenej oáze.

 

Už ste nejaký spor s niektorým časopisom, ktorý o vás povymýšľal nezmysly, dotiahli až k žalobe?
Nie, nemám na to chuť, čas ani peniaze. Stále sa nádejam, že ľudia nie sú takí hlúpi, aby verili nezmyslom.

Ste stálicou televízie Markíza, kde pracujete už od jej založenia. Nemáte už chuť na zmenu?
Možno aj mám chuť na zmenu, ale iba žánru, a to len kvôli vstávaniu ráno o štvrtej. Markízu mám veľmi rada a prácu v televízii vôbec. Neviem, čo život prinesie, no s prácou v TV by som si dala prestávku iba v prípade môjho materstva, ktoré zatiaľ nie je aktuálne.

 

Ako zvládate ranné vstávanie v tomto ročnom období?
Veľmi ťažko, nedá sa na to zvyknúť, ako si mnohí myslia. Práca ma však baví, a tak vstávam s pocitom, že na mňa nečaká výrobný pás, ale diváci, ktorým spríjemňujeme rána.

Blíži sa zima. Tešíte sa na toto obdobie a chystáte sa niekam do hôr lyžovať?
Nie som až taká zanietená lyžiarka a zimu vo všeobecnosti až tak nemilujem. Pre mňa by mohli byť iba dve ročné obdobia –  jar a leto. Na druhej strane, deň strávený na lyžiach a večer pri krbe iste má svoje obrovské čaro.

 

Onedlho budú Vianoce. Nakupujete už darčeky pre svojich blízkych?
Vianoce tiež nie sú mojou šálkou kávy. Najúžasnejšie som zažila minulý rok, keď som odcestovala do Thajska a na Štedrý deň som sa kúpala v Indickom oceáne pri ostrove Phi Phi. To bolo niečo! Večer nám v hoteli pripravili nádhernú štedrú večeru a krásny program. Lepšiu party som nikdy v živote nezažila, bolo to úchvatné. Čo sa darčekov týka, tie zvyknem vybrať veľmi rýchlo... A väčšinou sa trafím presne.

Čo by vás osobne najviac potešilo?
Možno už spomínaná dovolenka alebo aktuálne dokončená rekonštrukcia bytu. A dobro na svete, aj keď to pripomína klišé – výrok Miss World.

 

Čo by ste zaželali čitateľkám časopisu Praktická Slovenka?
Nech sú silné, šťastné a zdravé. Prajem im pekné vzťahy so svojím okolím a aby ich mal niekto rád a rozmaznával ich. Želám im to úprimne a zo srdca.

Pripravila: IVICA  AUGUSTÍNOVÁ
FOTO: TIBOR GÉCI
Styling: IVICA  AUGUSTÍNOVÁ
Autorka ponča na obálke: Kvetka Novelinková by SAShe/sk

- - Inzercia - -