Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

OTEC ROKA 2015: Výhercovia hlasovania

máj 29, 2015 - 18:31
Riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková za prítomnosti notárky JUDr.Tatiany Schweighoferovej vyžrebovala výhercov hlasovania v ankete Otec roka.
Foto: 

Nominácie pre rok 2015

JURAJ ŠIMUNEK (34), Nové Zámky
Súkromný veterinárny lekár  je otcom šesťročnej Karolínky  a  trojročného Tomáška. Pred dva a pol rokom malá Kajka ochorela na leukémiu a liečba trvala dva roky. Zatiaľ, čo sa jeho manželka doma starala o mladšieho syna, otec trávil s Kajkou čas na detskej onkológii. Aj keď sa s manželkou na čas vymenili, s ročným žihadlom si doma veľmi neoddýchol. Po roku liečby Kajka následkom chemoterapie prestala chodiť a doteraz sa učí nanovo používať nohy. Liečba aj rehabilitácia si vyžaduje veľa času a dosť peňazí, ale mladý otec sa nesťažuje. „Hlavne, že sa máme sa radi, sme živí, a ostatné nie je dôležité. Našťastie pracujeme ako včely a všetko sa nám darí zvládať,“ hovorí.  

JOZEF POVEC (41), Spišské Tomášovce
Už ako chlapec si hovoril, že jeho deti nikdy nesmú zažiť to, čo sám zažil v detstve. Jeho rodičia sa rozviedli pre otcov akoholizmus a Jozef veľmi skoro nahrádzal otca svojom dvom mladším súrodencom. Stal sa profesionálnym vojakom, pôsobil v niekoľkých zahraničných misiách, ale zostal dobrým synom a zodpovedným otcom svojich dvoch detí. Z Martina, kde pôsobí, dochádza domov do Spišských Tomášoviec na víkendy a v ostatných rokoch, keď jeho manželka cestuje za prácou do Rakúska, zostáva vtedy naňho chod domácnosti – varí, perie, upratuje. Štrnásťročný Dominik a desaťročná Michaela vedia, že ich otec je predovšetkým správny chlap, ktorý vždy dodrží dané slovo.
 
IVAN FEKIAČ (33), Detva
Od malička bojoval so svojím telesným hendikepom a vďaka dôsledným rodičom sa naučil ovládať neposlušnú ľavú časť tela. Stal sa fundovaným informatikom, hral na gitare, chodil s deťmi do táborov, ale možno ani nedúfal, že sa stane otcom. Jeho manželka Lenka má ťažší hendikep ako on, preto okolie príchod ich dieťaťa očakávalo s obavami. Keď sa im narodil zdravý chlapček, Ivan dal v práci výpoveď, aby mohol byť manželke nápomocný. Podstatná časť  starostlivosti o malého Maťka je na ňom. Kúpe, kŕmi, kočíkuje, nakupuje, varí. Keď mal jeho syn osem mesiaciv, opäť sa vrátil k svojej práci informatika v chránenej dielni v Spojenej škole v Detve, ale ďalej je manželke veľkou oporou.
 
DUŠAN ČELIGA (44) Ivánka pri Nitre
Je otcom sedemnásťročných dvojičiek Veroniky a Samuela, o ktoré sa už sedem rokov stará sám s pomocou svojej mamy. Zatiaľ čo on pracoval v zahraničí, aby finančne zabezpečil rodinu, matka sa o deti nestarala a neskôr od nich odišla. Dvojičky boli súdom zverené do výchovy otca, ktorý to má o to ťažšie, že syn  Samko  má telesné aj mentálne postihnutie a nedokáže sa sám postarať o seba.Vyštudovaný zootechnik sa stal jeho opatrovateľom. Pomáha mu s bežnými činnosťami, vozí ho do špeciálnej školy v Nitre. Popri tom sa venuje práci okolo domu a v záhrade, rád varí. 
 
DUŠAN PISTA Bratislava
Hoci sám ešte nie je biologickým otcom, stal sa otcom celej svojej triede 5.A, je ich triedny učiteľ.  Má k svojim žiakom mimoriadne dobrý a srdečný vzťah. Vždy si nájde čas, aby sa im venoval, trpezlivo vysvetľoval a  dookola riešil problémy ich malých ubolených dušičiek. Muž - učiteľ je v dnešnom prefemizovanom školstve pomaly rarita, ale naša škola má to šťastie, že ho máme. V tejto dobe, kedy sa prevažná väčšina ľudí – rodičov, naháňa za robotou, úspechom a peniazmi, sa niekedy aj priznajú, že na vlastné deti nemajú dosť času a sily, aby sa im mohli venovať. V takom prípade  nastupuje pán učiteľ a všetkým pomáha, chváli, vychováva, vysvetľuje a aj odmeňuje. Zo svojho učiteľského platu nakúpil čokoládky pre každého svojho žiaka a  pri rozdávaní polročných vysvedčení dával niekomu za odmenu a iným ako motiváciu k dosiahnutiu lepších výsledkov práce na konci školského roka.
Pán učiteľ Dušan Pista vníma svoje zamestnanie ako poslanie a svojím prístupom odovzdá veľa milých, nezabudnuteľných spomienok všetkým svojim deťom, ktoré si možno aj po rokoch budú naňho s láskou spomínať.
 

Hlasovať môžete do 18. júna 2015 prostredníctvom e.mailu na adresu: zenskyweb@starproduction.sk, do predmetu správy uveďte OTEC ROKA. Do správy napíšte meno otca, ktorého príbeh vás najviac zaujal a nezabudnite na kontaktné údaje.

Na štyroch z vás čakajú atraktívne ceny:

1, rodinný vstup do wellness centra

2, žehlička Philips

3, zvlhčovač vzduchu Orava 

4, darčekový balíček produktov

- - Inzercia - -