Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dvadsiaty Otec roka

jún 14, 2010 - 12:32
Veľa sa za dvadsať rokov zmenilo. Na slávnosti, kam sme pri príležitosti dvadsiateho ročníka pozvali aj doterajších víťazov, sa ukázalo, že ostali vynikajúcimi otcami dodnes. Z detí, ktoré kedysi navrhovali svojich otcov na titul Otec roka, sú už dospelí ľudia a mnohí z nich sú rodičmi, ktorí nesú štafetu ďalej. Nezmenila sa však srdečná atmosféra slávnosti vyhlasovania víťaza ankety OTEC ROKA.
Foto: 

Čistou a nezištnou láskou bola atmosféra predchnutá i jedenásteho júna 2010, keď Slovenka v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave vyhlásila výsledky dvadsiateho ročníka čitateľskej ankety OTEC ROKA . Sedel tu Alfréd Šársky z Trnavy so svojou manželkou. Ich starší syn zostal doma s postihnutým bračekom, aby rodičia mohli po prvý raz po rokoch niekam odísť spoločne.

Pán Jozef Ďurček z Trenčianskej Teplej, spoluautor návrhu zákona o striedavej starostlivosti, tiež prišiel bez syna. Súd ho zveril matke a podľa súdom určeného styku práve nebol „jeho víkend“... Štvorčlenná rodina Milana Vyhničku z Hlože prišla v plnej zostave a Rastislav Uhlíř z Bojníc s partnerkou Martinou priviedli všetky svoje deti i rodičov. Martin Muránsky z Veľkého Šariša, ktorý má deväť biologických detí a päť v pestúnstve, pricestoval iba so „vzorkou“, ktorá sa zmestila do jedného veľkého auta.

V prítomnosti viacerých doterajších Otcov roka, zástupcov spoluvyhlasovateľov i sponzorov ankety sme sa dozvedeli výsledky hlasovania čitateľov, ktorí tentoraz poslali najviac hlasov Rastislavovi Uhlířovi z Bojníc. Titul Najpopulárnejší otec tento rok udelila redakcia Slovenky hercovi Adymu Hajdu.

Aj vďaka Slovenke a ankete Otec roka, ktorá začala pred dvadsiatimi rokmi, sa do kalendára zapísal oslavný deň pre všetkých otcov - Deň otcov. Ten vychádza v tomto roku na tretiu júnovú nedeľu - 20.6. 2010.

Výhercovia psychowalkmena

Spomedzi hlasujúcich v ankete Otec roka sme vyžrebovali troch, ktorí získavajú psychowalkmen a sadu siedmich kníh na rýchle učenie nemeckého a anglického jazyka:

Matej Žilinský, Suchá nad Parnou
Mária Glevaňáková, Ľubica
Tomáš Mihálik, Trnava

 

- - Inzercia - -