Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vyberte OTCA ROKA 2010! Posielajte sms a hlasujte!

jún 10, 2010 - 14:00
Dvadsiaty ročník ankety Otec roka vbieha do finále. Kto bude dvadsiaty?
Foto: 

Jedenásteho júna sa dozvieme, kto bude dvadsiatym Otcom roka. Hostiteľom slávnosti v bratislavskom Primaciálnom paláci bude opäť primátor nášho hlavného mesta Andrej Ďurkovský. Ako otec troch detí a človek, pre ktorého je rodina vysokou hodnotou, vôbec neváhal, keď ho redakcia Slovenky po prvý raz požiadala, aby prevzal záštitu nad anketou Otec roka. Bolo to pred mnohými rokmi, keď bol Andrej Ďurkovský ešte starostom jednej z mestských častí Bratislavy.

V tradícii pokračuje aj na poste primátora a ako sa sám neraz vyslovil, považuje  za česť byť patrónom ankety, v ktorej dominuje ľudskosť a vyzdvihuje sa otcovská láska. V roku 2007 mu redakcia Slovenky udelila titul Najpopulárnejší otec roka za to, ako obdivuhodne dokáže skĺbiť prácu verejného činiteľa s úlohou otca troch detí. Andrej Ďurkovský vždy rád príde povedať nominovaným otcom pár slov a potriasť rukou víťazovi. O tom, kto to bude tohto roku, môžete rozhodnúť, ak pošlete hlas jednému z piatich nominovaných.

1. Alfréd Šársky (45), Trnava
S manželkou má dvoch synov (18, 12), mladší má telesné i mentálne postihnutie a pán Šársky mu obetuje život. Našiel si zamestnanie v súkromnej bezpečnostnej službe, kde môže pracovať po nociach, aby sa cez deň mohol venovať synovi.

2. Ing. Jozef Ďurček (42), Trenčianska Teplá
Na základe vlastnej negatívnej skúsenosti, keď sa po rozpade rodiny usiloval o širší styk so svojím trojročným synom, sa začal usilovať o zmenu zákona. Skontaktoval sa s OZ Striedavá starostlivosť o deti, slovensko-česká spoločnosť a v spolupráci s poslancami Národnej rady vypracoval návrh novely Zákona o rodine, ktorou sa zavádza inštitút striedavej osobnej starostlivosti o deti po rozpade rodiny. Parlament novelu schválil.

3. Bc. Milan Vyhnička (30), Hloža
Predstaviteľ moderných otcov, pre ktorého je samozrejmosťou, že sa rovnakou mierou ako partnerka podieľa na starostlivosti o rodinu a na výchove detí a dokáže ju rovnocenne zastúpiť. Jeho zodpovednosť voči rodine preverila ťažká skúška – po narodení mŕtveho dieťaťa sa zmobilizoval, podržal manželku a pripravil Vianoce pre staršieho syna.

4. Rastislav Uhlíř (37), Bojnice
S bývalou spolužiačkou zo strednej školy vytvorili novú rodinu, do ktorej si každý z nich priniesol po dve deti z prvého manželstva a spolu majú ďalšie dieťa. O všetky deti sa stará s rovnakou láskou a partnerka oceňuje najmä jeho postoj po tom, čo u jej najstaršieho syna prepuklo onkologické ochorenie. Je oporou jej aj chorému synovi.

5. Ing. Martin Muranský (49), Veľký Šariš
Je presvedčený, že keď človek dokáže zarobiť peniaze a netrpí núdzou, mal by sa vedieť podeliť. Preto sa s manželkou rozhodli k svojim deviatim biologickým deťom prijať ďalších päť do pestúnskej starostlivosti. Deti, priatelia a kolegovia, ktorí ho na titul Otec roka navrhujú, oceňujú jeho zodpovednosť voči veľkej rodine.

Hlasovať môžej zaslaním SMS na číslo 7509 v tvare CSL (medzera) otec cislo 1,2,3,4,5 (číslo otca, ktorému chete poslať hlas). V texte správy nepoužívajte diakritiku. SMS hlasy posielajte najneskôr do 10. júna 2010. spomedzi hlasujúcich troch odmeníme psychowalkmanom a sadou siedmich kníh na zrýchlené učenie nemeckého a anglického jazyka.

Cena SMS je 0,20 EUR s DPH. Technicky zabezpečuje MegaVox, BOX 22, 850 05 Bratislava.

Autor: ĽUDMILA GRODOVSKÁ
Foto: archív

- - Inzercia - -