Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Peter Bič: Milujem City Safety

marec 30, 2014 - 16:09
Je jeden z najlepších gitaristov na Slovensku. Spoluzakladal skupinu IMT Smile, dnes má vlastnú kapelu, s ktorou sa presadil aj v zahraničí. Jeho skladba Hey Now sa stala hitom. Peter Bič.
Foto: 

Aký máte vzťah k autám? Aký ste šofér?
Milujem autá, od malička som v nich „išiel“. Keď som mal asi dva roky, tak mi mama hovorila, že som pol dňa stál na okne a pozeral sa von na autá a hovoril som, aké majú puklice. Keď som mal trinásť, so starším bratom sme mali naše prvé auto Fiat 600. Ani ja, ani brat sme nemali „vodičák“, tak sme to skúšali po sídlisku, kým nás nechytili policajti. (smiech)

Značka Volvo je synonymom bezpečnosti. Jedným z najpredávanejších a najobľúbenejších modelov je XC60. Ako sa vám na ňom jazdilo?
Vďaka úzkej spolupráci so spoločnosťou Camea car Volvo v Košiciach mám možnosť jazdiť na XC60 a musím povedať, že je to naozaj auto, ktoré ma dostalo, čo sa týka jazdných aj užívateľských vlastností. Keďže s kapelou jazdíme veľmi veľa po Európe na naše koncerty, mám rád, keď si môžem na cestách oddýchnuť a toto auto mi to skvele umožňuje svojím pohodlím a komfortom. Ale kvôli čomu ma Volvo XC60 dostalo, je ich filozofia, ktorá spočíva hlavne v bezpečnosti nielen posádky auta, ale aj okolia. Milujem funkciu City Safety, ktorú som už veľakrát využil. (smiech) Ale, samozrejme, aj drobnosti ako wifi v aute či dvd... Dokonca sme sa s Camea car Volvo dohodli na špeciálnej edícii VOLVO XC60 PETER BIC PROJECT, ktorá obsahuje osem vozidiel vo fantastickej výbave. Vrele odporúčam. (smiech)Ste jedným z najlepších slovenských gitaristov, spolupracovali ste s viacerými slovenskými kapelami a interpretmi. Čo považujete za najväčší úspech vo vašej doterajšej kariére hudobníka?
Tých úspechov bolo v mojej kariére viac.  Napríklad 15 rokov pôsobenia a spoluzaloženia skupiny IMT SMILE či dlhoročná spolupráca s Janou Kirschner. V hudobnej brandži som mal možnosť si zahrať alebo spolupracovať azda s každým.(úsmev) Ale najväčším úspechom bolo asi založenie mojej kapely PETER BIC PROJECT, s ktorou sme zažili a stále zažívame obrovské úspechy u nás, ale najmä v zahraničí, kde našu hudbu hrajú najväčšie rádia a my môžeme chodiť a hrať na rôznych svetových festivaloch, často aj ako headlinery.Aká bola cesta za úspechom?
Ako každá cesta za úspechom. Vyžaduje si to veľmi veľa driny a disciplíny. Ale ja mám to šťastie v živote, že hudba ma baví a milujem robiť to, čo robím. Stále na sebe a kapele pracujem, to ma dostáva do pozitívnej nálady. Je dôležité mať pri sebe správnych ľudí. A možno aj preto ten úspech. (úsmev) Ale, samozrejme, je to o náročnej práci, a hlavne o vlastnom presvedčení.

Máte vlastnú kapelu Peter Bič projekt, presadili ste sa ako jedni z mála aj v zahraničí. Aké sú vaše ďalšie plány? Čo pripravujete pre vašich fanúšikov?
Chystáme nový album, už pomaly dávame dokopy piesne. Chceli by sme na jeseň odohrať naše prvé turné a, samozrejme, „pracovať“ na zahraničí, kde sa chystáme na zopár festivalov v lete. Tak uvidíme.

Vaša pieseň je úvodnou piesňou jedného televízneho seriálu. Tým sa nemôže pochváliť veľa kapiel. Čo to znamená pre vašu skupinu?
Je to príjemné, keď sa naša hudba objaví vo filmoch alebo napríklad ako titulná pieseň v seriáli. Mne osobne to hovorí, že to, čo robíme, má zmysel.Nedávno sa vám narodilo bábätko. Stíhate popri otcovských povinnostiach aj tvoriť?
Laura je úžasná, má 18 mesiacov a už stojí na okne a pozerá na autá a hrá sa s nimi. Jej najobľúbenejšie sú Ferrari. (smiech) Samozrejme, je náročné byť otcom a zároveň toľko cestovať, ale, samozrejme, keď som doma, tak trávim čo najviac času s rodinou a je úžasné dívať sa na ňu, ako rastie. Je pre mňa motorom aj v hudbe, inšpiruje ma a zároveň sa často aj od nej učím. (smiech)

Katarína Kližanová Rýsová
Foto: archív Peter Bič      
 

- - Inzercia - -