Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Otec roka 2015: Absolútnym víťazom sa stal Ľubomír Peknuša

jún 19, 2015 - 16:33
Časopis Slovenka v piatok 19. júna v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave vyhlásil výsledky jubilejného 25. ročníka čitateľskej ankety OTEC ROKA. Ide o najstaršiu nepretržite trvajúcu časopiseckú anketu na Slovensku.
Foto: 
Otec roka upozorňuje na význam otca v rodine a hovorí o potrebe mužského vzoru pri výchove detí. Postavenie otca v rodine sa za dobu trvania ankety neustále menilo. Dnes už bežne stretávame v uliciach s kočíkom práve otcov, ktorí sú na rodičovskej dovolenke. Práve vďaka časopisu Slovenka a ankety Otec roka sme spoznali mnoho mužov, ktorí sú pre iných inšpiráciou a príkladom v tom, ako sa popasovať so zložitou životnou situáciou. Spomedzi návrhov od čitateľov vyberá redakcia päť otcov, ktorých predstaví v časopise a o víťazovi rozhoduje čitateľské hlasovanie. 
 
Symbolom ankety Otec roka je putovný drevený koník, ktorého každoročne predáva tomu novému Otcovi roka minuloročný víťaz. Nominovaná bola tento rok pätica otcov, konkrétne Juraj Šimunek z Nových Zámkov, Jozef Povec zo Spišských Tomášoviec, Ivan Fekiač z Detvy, Dušan Čeliga z Ivánky pri Nitre a Ľubomír Peknuša z Tepličky nad Váhom. S nominantmi nás postupne už tradične zoznamoval na svojich stránkach, práve časopis Slovenka. 
 
Slávnostne odovzdávanie sa nieslo v príjemnej atmosfére a bolo obohatené o zaujímavý kultúrny program. Zaspievať prišli slovenská herečka Jana Lieskovská, Božena Ferancová a Nikolka Nosá a zatancovali tanečníci z tanečnej akadémie Petra Modrovského  Dansovia.
 
Okrem Otca Roka sa opäť vyhlásilo aj meno mediálne známeho otca roka. Tým sa tento rok stal herec a zabávač Roman Pomajbo. Za redakciu týždenníka Slovenka mu cenu odovzdala Pani Grodovská. Mediálny otec roka získal okrem veľkého dreveného  koníka aj vstup pre celú rodinu do Aquaworld v Budapešti a ročné predplatné Slovenky. 
 
Otca roka následne vyhlásila šéfredaktorka časopisu Slovenka – Mária Miková. Otcom roka sa stal Ľubomír Peknuša z Tepličky nad Váhom. Šéfredaktorka Slovenky mu odovzdala putovné žezlo, nakoľko minuloročný víťaz Slavomír Dlubač sa odovzdávania nemohol zúčastniť. Víťazovi zablahoželala aj pani Zdenka Pastoreková, ktorá pána Dlubača zastúpila a odovzdala víťazovi koníka a kyticu
 
Všetci nominovaní otcovia dostali na pamiatku zmenšenú verziu dreveného koníka a vydavateľstvo STAR production im venuje ročné predplatné týždenníka Slovenka. Ďalej získali aj poukážky na nákup tovaru od spoločnosti Euronics TPD, knihy od vydavateľstva Ikar a mnohé iné zaujímavé ceny.
 
V závere všetkým nominovaným Otcom  a prítomným zaspievala svoju pesničku Chýbaš výborná slovenská speváčka Mária Čírová. Po nej nasledovalo ešte jedno prekvapenie v podobe módnej prehliadky z kolekcie  návrhára Róberta Bartolena, módnej značky Lindex a Hackett London.
 
Dušan Marko, Foto: 
 

- - Inzercia - -