Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Svetová premiéra Bondovských vozidiel JAGUAR LAND ROVER

október 26, 2015 - 11:28
Spoločnosť Jaguar Land Rover oslávila angažmán svojich vozidiel v novom filme o Jamesovi Bondovi s názvom SPECTRE. Hlavnými hviezdami večera v paláci Thurn und Taxis vo Frankfurte boli vozidlá Jaguar C-X75, Range Rover Sport SVR a kultový Land Rover Defender, ktoré tu boli prvýkrát predstavené verejnosti.
Foto: 

Čestnými hosťami na slávnostnej výstave špeciálnych kaskadérskych vozidiel použitých v najnovšom dieli filmovej série o Jamesovi Bondovi, boli Naomie Harris (vo filme ako Eve Moneypenny) a David Bautista (Hinx). Hostí zabával britský spevák a hudobník John Newman, ktorý tu odohral niekoľko hitparádových trhákov zo svojho albumu.Superautomobil C-X75
V jednej z najvzrušujúcejších naháňačiek vo filme SPECTRE, 24. snímke o Jamesovi Bondovi z produkcie spoločností Albert R. Broccoli’s EON Productions, Metro-Goldwyn-Mayer Studios a Sony Pictures Entertainment, sa Jaguar C-X75 preháňa vysokou rýchlosťou po uliciach Ríma ožiarených mesačným svitom. Superautomobil C-X75, za volantom ktorého vo filme sedí jedna z hlavných postáv menom Hinx, sa považuje za technicky najvyspelejší Jaguar, aký kedy vznikol. Vyvinul ho tím Special Vehicle Operations (SVO) spoločnosti Jaguar Land Rover v spolupráci s partnerskou spoločnosťou Williams Advanced Engineering so sídlom v anglickom Oxfordshire.
Tím SVO vznikol v júni roku 2014 s cieľom uspokojiť čoraz vyššie očakávania súčasných najnáročnejších a najvášnivejších zákazníkov značiek Jaguar a Land Rover. Tento tím, ktorého náplňou práce je vývoj vysokovýkonných verzií existujúcich modelov, luxusných zákazkových vozidiel a limitovaných zberateľských edícií, produkuje tie najlepšie automobily, aké tieto kultové značky ponúkajú.
To, že som mohol byť súčasťou úžasnej automobilovej naháňačky a šoférovať superautomobil C-X75, bolo pre mňa ako splnený sen. Toto vozidlo – krásna šelma – sa zapíše do filmovej histórie, “ povedal herec David Bautista.Najvýkonnejší Land Rover všetkých čias
V hlavných akčných scénach, nakrútených v Rakúsku, sa objavia aj špeciálne upravené vozidlá Land Rover Defender a najrýchlejší, najvýkonnejší Land Rover všetkých čias – Range Rover Sport SVR. Vysoko zdatné vozidlá Defender, skonštruované oddelením JLR Special Operations, majú obrovské offroadové pneumatiky s priemerom 37 palcov a zosilnenú ochranu karosérie, aby počas nakrúcania filmu vydržali jazdu po náročnom teréne zasnežených horských ciest.
Môj bondovský debut som absolvovala v modeli Defender a na nakrúcanie tých scén v Turecku mám veľa príjemných spomienok. Byť súčasťou takéhoto projektu je pre mňa česť, a preto som nadšená, že som sa tu, vo Frankfurte mohla stretnúť s ľuďmi zo spoločnosti Jaguar Land Rover,“ povedala Naomie Harris, ktorá si vo filme SPECTRE znova zahrá rolu Eve Moneypenny.
To, že sa vozidlá Jaguar a Land Rover znova dostali do spoločnosti kultových automobilov, ktoré si zahrali v jednej z najslávnejších filmových sérií histórie, nás napĺňa hrdosťou. Pre výrobcu je to úžasná príležitosť prezentovať produkčné aj koncepčné vozidlá, takže sa tešíme na ďalšie pokračovanie tohto nášho partnerstva,“ uviedol John Edwards, riaditeľ oddelenia Jaguar Land Rover Special Operations.Informácie o filme SPECTRE
Na základe tajomného odkazu z minulosti sa Bond vydáva po stope vedúcej k podozrivej organizácii. Kým M bojuje s politickými silami, aby udržala tajnú službu nažive, Bond rozmotáva spleť podvodov, aby odhalil desivé pozadie organizácie SPECTRE. Film režíroval Sam Mendes, na scenári sa podieľali John Logan, Neal Purvis a Robert Wade a producentmi boli Michael G. Wilson a Barbara Broccoli.
 

- - Inzercia - -