Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

TELEKOM NIGHT RUN sa pobeží aj cez tunel a prístav

august 20, 2015 - 16:45
Výnimočná atmosféra septembrovej noci. Tak sa dá charakterizovať nálada na tradičnom nočnom behu v Bratislave. 13.9.2015 o 19:50 už po 7. krát vyštartujú bežci na trať Telekom Night run. 10 kilometrov ponúkne pohľady na mnohé z bratislavských dominánt. Jedinečným je zaiste prebeh cez nákladný prístav alebo električkový tunel vedúci popod hradný kopec. Na podujatie je aktuálne zaregistrovaných takmer 2000 bežcov.
Foto: 

Už tradičnou súčasťou podujatí organizovaných spoločnosťou Be Cool je aj beh pre tých najmenších. V predvečer 7. ročníka Telekom Night Run je na programe Rexík večerný beh, ktorý bude mať svoje zázemie v centre hlavného mesta. Na bratislavskom Hlavnom Námestí sa v minulom roku na štart postavilo 450 detí. Organizátori veria aj tu v nárast počtu súťažechtivých malých športovcov, program pre nich začne detskými atletickými súťažami organizovanými v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom a spoločnosťou TESCO.

Registrácia na Telekom Night Run je v plnom prúde. Zaregistrovaných je už takmer 2000 bežcov. Po dovŕšení tohto počtu sa registračný poplatok zvýši z 14 Eur na 16 Euro. V rámci registrácie si môžete zakúpiť aj funkčné tričko adidas s motívom podujatia. Registrovať sa stále môžete na www.predpredaj.sk Na každého dobehnutého čaká v cieli nádherná medaila. Rozšírte tak svoju zbierku a vychutnajte si aj tento rok unikátny zážitok, ktorým prebeh nočnou Bratislavou nepochybne je.

Aby organizátori na samotný beh prilákali čo najviac bežcov pripravili pre nich prípravné tréningy, ktoré sa konajú počas celého leta. Od začiatku júla si môžu bežci aj začiatočníci spoločne zatrénovať dvakrát do týždňa. Každý utorok o 18:00 na Železnej Studničke, pri dm športovej zóne na konci hlavného parkoviska a každý štvrtok o 18:00 na Magio Pláži. Dievčatá sa môžu na beh pripravovať aj pomocou tréningového plánu bežeckého trénera a olympionika Marcela Matanina, ktorý je pravidelne zverejňovaný na portáli www.cvicte.sk/beh

Tento populárny bratislavský beh, ktorý má ambíciu dostať na štart 5000 bežcov získal pre tento rok ešte jedno významné privilégium. Po prvý krát sa stane toto podujatie zároveň aj Majstrovstvami Slovenska v cestnom behu na 10 kilometrov. Môžeme teda počítať, že okrem výnimočnej nočnej atmosféry sa dočkáme aj skvelých výkonov popredných slovenských bežcov a bežkýň.

Výber štartových balíkov bude v dňoch od 4.9.2015 – do 12.9.2015 vždy v čase od 12:00 do 19:00 v Event expo v Eurovea na 1. poschodí pri kinách.                

- - Inzercia - -