Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tipy na výlet: Turistika alebo vysokohorské kino?

júl 18, 2014 - 10:03
Ak ešte neviete, čo podniknúť cez blížiaci sa víkend, prinášame Vám dva skvelé letné tipy. Zoberte svoju rodinu na čerstvý vzduch, pokochajte sa krásou slovenskej prírody alebo si pozrite film priamo pod Gerlachom.
Foto: 
Voda, bicykel aj turistika
 
Kombinácia hôr a vody pôsobí mimoriadne osviežujúco. Nájdete ju aj v Štiavnických vrchoch, v stredisku Salamandra Resort, kde sa môžete ovlažiť v unikátnom Hornom Hodrušskom tajchu. Ak vám viac vyhovuje turistika alebo bicyklovanie, stačí nasadnúť na modernú štvorsedačkovú lanovku, ku ktorej sa dá pripevniť aj bicykel, a nechať sa priamo od tajchu vyviesť na Hornú Roveň. Odtiaľ sa môžete vydať po obľúbených turistických aj cyklistických chodníkoch a obdivovať nádhernú prírodnú scenériu.
 
Viac informácií na www.salamandra.sk
 
 
Sobotné kino pod Gerlachom
 
Ak trávite víkend vo Vysokých Tatrách, odporúčame inšpiratívny filmový večer s vysokohorskou tematikou na Sliezskom dome. Počas letnej sezóny tu každú sobotu znovu ožijú dramatické príbehy horských expedícií vo filmoch a v rozprávaní horských vodcov, ktorí ich prežili na vlastnej koži. Jeden večer, jeden príbeh, jedno fascinujúce stretnutie s horami, kde za hranicami svojich možností a ďaleko od civilizácie vydržia len tí najsilnejší. V sobotu 19. júla 2014 od 19:30 sa na vás v reštaurácii Horského hotela Sliezsky dom bude tešiť známy horský vodca a horolezec Vlado Zboja, ktorý pokoril najvyššie horské štíty na štyroch kontinentoch. Akcia je prístupná aj pre neubytovaných hostí.
 
Zdroj: Zuzana Šimová, PR consultant, Arthur media, s.r.o.

- - Inzercia - -