Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Volvo prináša Apple CarPlay do nového modelu Volvo XC90

marec 30, 2014 - 15:58
Spoločnosti Volvo Cars a Apple spojili svoje sily, aby vodičom sprístupnili široko používaný a obdivovaný operačný systém od spoločnosti Apple. Produkt je výsledkom spolupráce jednej z najprogresívnejších automobiliek na svete a najslávnejšej technologickej spoločnosti.
Foto: 

Toto spojenie si dalo za cieľ zvýrazniť zážitok z jazdy a vytvorilo novú technológiu s názvom Apple CarPlay. Do vozidla prináša všetky funkcie a služby známe používateľom zariadení iPad, iPhone a iPod. Využíva sa pri tom dotykový displej na veľkej stredovej konzole od spoločnosti Volvo Cars, ktorá zdokonalila funkcie od spoločnosti Apple – prepojila ich so špeciálnym rozhraním, ktoré umožňuje vodičovi využívať hlasové ovládanie a ovládacie prvky na volante a spúšťať funkcie a služby Apple. Celý proces ovládania je za každých okolností bezpečný a jednoduchý. Prepojenie medzi operačným systémom Apple a novo vyvinutým softvérom a rozhraním prináša prísľub zmeny vzhľadu a dojmu z interiéru vozidla. Interiéry vozidiel Volvo sa budú vyznačovať jednoduchosťou a funkčnosťou – dvoma vlastnosťami, ktoré sú charakteristické pre spoločnosti Volvo Cars aj Apple.
Dokonalé a intuitívne používateľské rozhranie Apple je ideálnym doplnkom škandinávskeho dizajnu Volvo a nášho zmyslu pre plynulú funkčnosť,“ povedal Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. Prvé vozidlo, v ktorom sa objaví technológia Apple CarPlay, bude úplne nové SUV XC90, ktoré sa predstaví neskôr v roku 2014. Ide o jedno z najočakávanejších vozidiel posledných rokov. Nahradí pôvodný model XC90, ktorý nanovo definoval vlastnosti vozidiel kategórie SUV a stal sa najpredávanejším modelom v histórii spoločnosti Volvo Cars. Vďaka technológii Apple CarPlay používatelia okamžite spoznajú základné aplikácie známe zo zariadenia iPhone, ako je napríklad telefón, správy, prehrávanie hudby a navigácia. Súčasťou počiatočnej ponuky budú aj audio aplikácie tretích strán, vrátane populárnej služby na streamovanie hudby Spotify. Vďaka obrazovke vo vozidlách Volvo budú môcť používatelia využívať výhody, ktoré ponúkajú spoločnosti Volvo Cars a Apple. Vďaka súčasnému zobrazeniu rôzneho obsahu nebude potrebné prepínať medzi obrazovkou funkcií vozidla a obrazovkou zariadenia iPhone. Technológia Apple CarPlay bez problémov zapadla do nového používateľského rozhrania od spoločnosti Volvo Cars. Z vizuálneho hľadiska sa stala súčasťou systému vozidla a zobrazuje známe ikony aplikácií Apple. „Používatelia zariadenia iPhone sa budú v novom Volve cítiť ako doma. Vďaka nášmu veľkému, na výšku orientovanému dotykovému displeju sme vytvorili plne integrované používateľské rozhranie, ktoré pozdvihne zážitok z používania mobilného zariadenia vo vozidle na novú úroveň. Toto všetko spolu s očividnými bezpečnostnými výhodami pokročilého hlasového ovládania systému, ako je napríklad Siri, predurčilo Apple ako ideálneho partnera pre spoločnosť Volvo,“ povedal Håkan Samuelsson.

Bezproblémové spojenie
Technológia Apple CarPlay je k dispozícii pre zariadenia iPhone 5s, iPhone 5c a iPhone 5, na ktorých beží najnovšia verzia operačného systému iOS. Apple CarPlay umožňuje pripojenie zariadení s vozidlom cez konektor Lightning. Pripojenie využíva prenos videa vo formáte H.264, ktoré prenáša vstupy od používateľa z dotykového displeja. Technológia Apple CarPlay bude k dispozícii v najnovších modeloch Volvo, ktoré sú skonštruované na novej architektúre SPA (Scalable Product Architecture). Prvým modelom bude úplne nové Volvo XC90 neskôr v roku 2014.

- - Inzercia - -