Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Volvo prináša značku Cross Country aj do segmentu sedanov

máj 18, 2015 - 19:36
Spoločnosť Volvo Cars v rámci snahy uspokojiť požiadavky svojich kľúčových zákazníkov predstavila na detroitskom autosalóne vzrušujúci model S60 Cross Country.
Foto: 

V roku 1997, keď spoločnosť Volvo ako prvá medzi prémiovými automobilkami ponúkla svoje úspešné kombi vo verzii s vylepšenými terénnymi schopnosťami, nikto nepredpokladal, aký úspech bude koncepcia „crossover“ sláviť v budúcnosti. Dnes sú vozidlá typu crossover celkom bežné a predstavujú úplne novú kategóriu lifestylových automobilov. Volvo sa však znova odhodlalo na smelý krok vpred – tentoraz v segmente sedanov: predstavuje model S60 Cross Country, prvý prémiový sedan s rovnakými terénnymi schopnosťami a drsnými dizajnovými detailmi ako obľúbené modely kombi vo verzii Cross Country. „Chceme zistiť, aké nové možnosti nám dokáže ponúknuť značka Cross Country na trhu. To isté sme urobili aj v roku 1997 s modelom V70 Cross Country a výsledkom bol zrod úplne nového segmentu. Do tohto nového modelu sme dali všetko, čo robí vozidlá Cross Country zdatnými a schopnými, v kombinácii s unikátnym vyjadrením zmyslu pre dobrodružstvo na všetkých druhoch ciest a výrazne športovým, moderným zovňajškom,“ hovorí Lex Kerssemakers, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre produktovú stratégiu a manažment sortimentu vozidiel.Zovňajšok vyjadrujúci zdatnosť
Rovnako ako model V60 Cross Country aj model S60 Cross Country má podvozok zvýšený o 65 mm a ponúka rovnaké výhody pohonu všetkých kolies (AWD) ako jeho súrodenec. Ide teda o jediný skutočne terénne zdatný a zároveň elegantný crossover sedan na trhu, schopný poradiť si s každým druhom cesty. S60 Cross Country bude v Európe a ďalších vybraných krajinách k dispozícii aj vo verzii s pohonom prednej nápravy.
 „S60 Cross Country je jediný crossover sedan na trhu. Objavili sme medzeru na trhu, ktorú môže vyplniť terénne zdatnejší sedan s drsnými dizajnovými črtami a vyšším podvozkom. Volvo S60 Cross Country osloví ľudí, ktorí hľadajú vzrušujúci a výkonný sedan, ponúkajúci jasné výhody vozidiel typu crossover,“ hovorí Alain Visser, hlavný viceprezident pre predaj, marketing a zákaznícke služby.
Volvo S60 Cross Country, dávajúce hrdo najavo svoj škandinávsky pôvod a lásku k prírode, ponúka 18- a 19-palcové disky kolies s vysokoprofilovými pneumatikami, ktoré prispievajú ku komfortu aj estetike, sú menej hlučné a lepšie chránia disky na nekvalitných cestách. Táto dynamická koncepcia dáva vodičovi možnosť vychutnať si jazdu vďaka precízne reagujúcemu, no robustne stavanému podvozku, čo do segmentu sedanov prináša nekonvenčné spojenie športového a dobrodružného charakteru.Pohonná sústava
Model S60 Cross Country bude hneď od uvedenia na trh k dispozícii s kompletným sortimentom pohonných sústav, od výkonného variantu so zážihovým motorom T5 a pohonom všetkých kolies (AWD), schopného vyvinúť výkon až 250 konských síl, určeného pre USA, Kanadu, Rusko a Európu, až po európsky variant s predným náhonom a 190-koňovým vznetovým motorom D4, vychádzajúcim zo špičkovej koncepcie pohonných sústav Volvo Drive-E, ponúkajúcej nekompromisné spojenie hospodárnosti a výkonu. V ponuke bude aj variant D4 AWD s osvedčeným 2,4-litrovým 5-valcovým vznetovým motorom a pohonom všetkých kolies. Záujemcovia si Volvo S60 Cross Country budú môcť začať objednávať začiatkom leta.
 

- - Inzercia - -