Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mamíííí, chcem kravičku!

február 06, 2018 - 12:09
Túži vaše dieťa po domácom zvieratku? Vytrvalo vás prosí, aby ste mu zadovážili škrečka alebo psa? A čo tak „vlastnú“ kravičku?!? Reálnu kravičku, ktorá skutočne žije na niektorej slovenskej farme? Ak ju ešte nemáte adoptovanú, nezaháľajte.
Foto: 
shutterstock

Podporte slovenských prvovýrobcov a spracovateľov mlieka a zadovážte si nevšedné domáce zvieratko a vaša ratolesť si s ním užije veľa zábavy. Tráviť čas za počítačom sa predsa dá aj zmysluplne.
Až 57 fariem z celého Slovenska sa zapojilo do jedinečného projektu „Adoptuj kravičku“. Úspešná kampaň Mliečneho fondu ponúka k adopcii viac ako desaťtisíc kravičiek. Na svojom konte má už 1505 virtuálne adoptovaných, ďalších takmer sto je rezervovaných a čaká na „nového“ majiteľa.

Ako na to?
Majiteľom kravičky sa môže stať každý, kto nakúpi mlieko a mliečne výrobky pôvodom zo Slovenska a zadá do systému EAN kódy spolu s SK oválom z desiatich mliečnych výrobkov. Ak si chce kravičku adoptovať kolektív, potrebuje štyridsať EAN kódov. Celkovo už Slováci svojou adopciou zadali do rezervačného systému na stránke www.adoptujkravicku.sk viac ako štyridsaťpätisíc EAN kódov zo slovenských mliečnych výrobkov.
Projekt však nie je len o zadávaní čiarových kódov. Jeho hlavným poslaním je okrem zvýšenia spotreby slovenského mlieka a mliečnych výrobkov najmä podpora lokálnych farmárov. Zoznam fariem zapojených do projektu nájdete na web stránke spolu so zoznamom registrovaných výrobkov. Ak si vyberiete kravičku v blízkosti svojho bydliska, môžete ju osobne navštíviť počas Dňa otvorených dverí na farmách – informácie o tom nájdete na facebookovej stránke Adoptuj kravičku. Aspoň na vlastné oči uvidíte, ako sa o vašu „zverenkyňu“ s láskou starajú slovenskí farmári.

Dvojnásobný zmysel
Organizátori si od projektu sľubujú upriamenie pozornosti na situáciu prvovýrobcov a spracovateľov mlieka na Slovensku. Vďaka webovej aplikácii a hre s kravičkou, ktorá bude neustále inovovaná, si deti k zvieratkám vytvoria pozitívny vzťah. V počítačovej hre ju môžu urobiť šťastnou. Nie je to skvelý predpoklad na vypestovanie správnych stravovacích návykov, ku ktorým patrí aj pravidelné pitie mlieka? Možno presne odteraz si už vaše deti budú každé ráno pýtať pohár zdravého mlieka. To stojí za pokus!

- - Inzercia - -