Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chcete žiť dlhšie?

september 03, 2018 - 16:45
Zmeňte pohľad na zeleninu Ak chcete žiť aktívne až do sedemdesiatky, musíte si zvyknúť na isté pravidlá Radí MUDr. Igor Bukovský
Foto: 
shutterstock

 Zdravie v pohybe

Kilám navyše sa na jeseň vyhnete dostatočnou porciou pohybu. Ak vám nevyhovuje behanie v daždi či korčuľovanie v chladnom jesennom vzduchu, prihláste sa na box, začnite cvičiť pilates, vybláznite sa na jumpingu alebo otestujte inú z nekonečného radu športových aktivít, ktoré môžete praktizovať vo vnútri. Déčko dopĺňajte pravidelnými prechádzkami v prírode, z ktorých môžete urobiť príjemnú rodinnú aktivitu. V kuchyni si to bude žiadať trochu invencie. „Mrazená zelenina aj mrazené ovocie sú fantastická vec. Pokojne ich na jeseň zaraďte do jedálnička namiesto čerstvých plodov. Dôležité zároveň je, aby ste sa naučili narábať so zeleninou a pripravovať z nej rôznorodé pokrmy. Napríklad mrka, cuketa, patizóny či baklažány sú dostupné aj na jeseň. Zapojte do jedálneho lístka vňate ako sú petržlenová vňať či rukola. Skvelým zdrojom výživných látok je kapusta. K dispozícii máte bielu, červenú, kučeravú kapustu, ale i kaleráb či brokolicu. Existuje množstvo plodov, ktoré majú sezónu aj na jeseň,“ radí Igor Bukovský.


Práve teraz je na stánkoch septembrové číslo ZRDAVIE RODINY. Objavíte ho jednoducho - už od dverí uvidíte optimistickú a nestarnúcu Demi Moor.

Čo má nové a ako sa udržiava taká mladá?

PRÁVE TERAZ SME NAŠTARTOVALI PROGRAM PROTI PREDČASNÉMU STARNUTIU!
POĎTE S NAMI OMLADNÚŤ

Je veľa možností, ako si môžete predĺžiť o pár rokov aktívny život.
Veľa rád nájdete v septembrovom čísle.

- - Inzercia - -