Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Október patrí seniorom

október 23, 2019 - 21:06
V októbri sa už celé desaťročia, častejšie ako inokedy, skloňujú slová staroba, starnutie, seniori, starká či starký. Mesiac úcty k starším si pripomínajú aj bratislavské mestské časti. Pre svojich seniorov pripravujú rôzne aktivity.
Foto: 

Najbohatší program pre svojich seniorov pripravila metská časť Petržalka. Seniorfest otvorila Kytica pozdravom, na ktorej sa predstavil Orchester Berkyho Mrenicu, Roman Malatinec ai. Nasledovali programy  S piesňou stárneme pomalšie, Seniori seniorom, Z úcty k vám...V rámci programu sa predstavili seniorské spevácke zbory, ktoré sú v Petržalke ako v jedinej mestskej časti dva. Seniorský  súbor Melódia a Petržalčanka. 

Bohatý program pripravila aj bratislavská Dúbravka. Pre svojich seniorov pripravila turistickú vychádzku spojenú s opekačkou, vedomostné kvízy, zdravotné prednášky, turnaje v bowlingu. Najväčším poduajtím bol Slávnostný galavečer, na ktorom sa oceňovali najaktívnejší seniori.

Mestská časť Vajnory pri príležitosti Októbra Mesiaca úcty k starším  pripravila  koncert Maroša Banga.

V bratislavskom Starom Meste sa uskutočnil  štvrtý ročník festivalu Senior Friendly, ktorý pripravili OZ Bagar a Kreatívny klub Luna. 

Staromestská knižnica poskytla  tak ako iné roky seniorom možnosť bezplatnej ročnej registrácie a preregistrácie seniorov do 60 rokov. Okrem toho, pre seniorov, ktorí radi čítajú, no nemôžu knižnicu osobne navštevovať,  spustila projekt Knihy až domov. 

 

- - Inzercia - -