Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Dúbravke sa nezmyselne rekonštruuje najfrekventovanejší peší ťah

november 10, 2019 - 19:02
Za ostatné dni sa mestská časť Dúbravka stala miestom, kde sú ľudia kvôli rekonštrukcii dúbravsko-karloveskej električkovej radiály v rannej dopravnej špičke odrezaní od ostatnej časti Bratislavy. Rekonštruuje sa aj na frekventovanom pešom ťahu z ulice J. Alexyho k zastávkam na radiále M. Sch. Trnavského. Zdá sa, že úplne nelogicky. Podľa informácie miestneho poslanca došlo rekonštrukciou k zúženiu šírky chodníka z dvoch na jednu osobu.
Foto: 
fb Juraj Štekáč

Poslanec miestneho a krajského zastupiteľstva Juraj Štekáč píše na svojej webovej stránke.

"Bez diskusie s miestnymi ľuďmi, a zdá sa, že aj bez štatistiky. Na frekventovanom pešom ťahu z ulice J. Alexyho k zastávkam na radiále M. Sch. Trnavského v Dúbravke došlo rekonštrukciou k zúženiu šírky chodníka z 2 osôb na jednu. Rovnako v jeho plánovanom predĺžení je chodík úzky na jednu osobu proti dvom na predchádzajúcom úseku chodníka. Neestetické, nefunkčné vzhľadom k frekvencii chodcov. Ako máme prestúpiť z áut na chodníky, keď ich už teraz poddimenzujeme? Alebo, žeby sa jednalo o jednosmerné chodníky namiesto obojsmerných? Mamičky s kočíkmi sa už vedľa seba nevôjdu ani neobídu".

Dúbravku v ostatných dňoch sužuje doprava do takej miery, že ľudia ponúkajú odvoz, aby odľahčili katastrofálnu dopravnú situáciu v rannej špičke. Nezmyselná rekonštrukcia,  z ulice J. Alexyho k zástavkam na riadiále, ktorú realizuje mestská časť je, zdá sa, čerešničkou na torte. 

Rozdiel je v tom, že po rekonštrukcii dúbravsko-karloveskej električkovej radiály (september 2020) sa dopravná situácia zlepší. Úzky chodník, na ktorý sa zmestí jeden človek, skomplikuje pohyb chodcov.

Za výrazným zhoršením dopravnej situácie v posledných týždňoch sú tri tri kritické miesta.

Pri zastávke MHD - Damborského v rámci rekonštrukcie stavajú podchod a integrovanú zastávku MHD, preto je zúžená vozovka z dvoch na jeden pruh a na danom úseku sa tvorí "lievik".

Na križovatke M. Schneidera-Trnavského - Harmincova sú bežne dva odbočovacie pruhy v smere na Harmincovu, z ktorých je však aktuálne jeden uzavretý pre rekonštrukciu križovatky.

Na križovatke Harmincova - Pri Suchej Vydrici sa upchávajú oba smery, a to z ulice Pri Suchej Vydrici na Harmincovu ulicu smerom do centra a z Harmincovej ulice pri odbočení doľava smerom na ulicu Pri Suchej Vydrici. Mesto sa neúnosnú dopravnú situáciu v Dúbravke snaží reišiť.  

dubravka.jpg

Foto: 
fb Juraj Štekáč

- - Inzercia - -