Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Dúbravka a Rača vysádzajú novú zeleň

november 20, 2019 - 10:47
Dúbravka už piaty rok vysádza nové stromy, tento rok plánuje vysadiť ďalších sto. Stovka nových stromov oživila verejné priestory aj v minulých rokoch. V roku 2015 ich pribudlo 20, v roku 2016 ich bolo 31, v roku 2017 pribudlo viac ako 50 a vlani ich bolo vysadených 100. Samospráva sa zároveň popri výsadbe nových stromov snaží starať aj o existujúcu zeleň. Mestská časť Rača stavila na skrášľovanie verejného priestoru. Vysádza trvalky, skalničky a rastliny znášajúce extrémne podmienky.
Foto: 
bratislava.dnes24

Mestská časť Dúbravka plánuje tento rok vysadiť 100 stromov.  Vo viacerých lokalitách, vrátane areálov niekoľkých materských a základných škôl, by mali pribudnúť slivky, borovice, platany, ale aj paulownia či céder. 

V Rači  bola výsadby zrealizovaná na Detvianskej ulici, pri Nemeckom kultúrnom dome, na ihrisku na Závadskej ulici, na kruhovom objazde na Námestí Andreja Hlinku a v Amfiteátri Rača.

V Rači sa činili aj dobrovoľníci z firmy Henkel. Spolu s  oddelením životného prostredia vyzbierali odpad na Žabom majeri, Na detských ihriskách pod Kadnárovou ulicou natreli detské prvky, upratali piesok a ďalšie nánosy z oboch ihrísk.

- - Inzercia - -